Кияни розуміють шкоду від куріння, але від згубної звички не відмовляються – опитування
Київ • УНН
Більшість опитаних розповіли, що курять уже давно. Про шкідливість цієї звички теж знають, однак кинуть не можуть, або не хочуть
КИЇВ. 22 грудня. УНН. В Україні статистика захворюваності на рак легенів стрімко росте. Основним фактором, що сприяє розвитку цього захворювання, лікарі називають куріння. УНН вирішив поцікавитися у столичних курців чи задумуються вони про шкоду цигарок на здоров’я і чи мотивує це їх позбутись згубної звички.
Більшість опитаних розповіли, що курять уже давно. Про шкідливість цієї звички теж знають, однак кинуть не можуть, або не хочуть.
“Палю я вже 42 роки. Бажання кинути палити було, але я хочу щоб це бажання просто пропало, а воно не пропадає. Я пробувала, але в мене не виходить. Знаю ( про вплив паління на здоров’я — ред.), але мене це абсолютно не мотивує. Звісно, на здоров’я є певний вплив”, — сказала киянка Світлана.
Курець Олександр зазначив, що молодь ще мало відчуває вплив паління на здоров’я і не надто про це задумується.
“Почав курити через стреси. Перший час це допомагало, а далі вже як звичка і все. Я власне тяги до куріння не маю, це просто звичка. Знаєте, поки молоді не задумуємося про здоров’я, а потім самі розумієте”, — зазначив Олександр.
Майже всі опитані зазначили, що намагалися кинути палити, але поки безуспішно. Однак були й такі, хто зміг перероборти шкідливу звичку, розуміючи її згубний вплив на здоров’я.
“Палю вже років 14. Так, звісно (усвідомлюю шкоду для здоров’я — ред.). Кинути палити намагалася і досі намагаюся, але не виходить”, — сказала Євгенія.
Нагадаємо, за даними ВООЗ, рак легенів займає перше місце в рейтингу смертельних захворювань.
Також нагадаємо, за словами хірурга-онколога медичного центру “Клініка Спіженко”, лікаря вищої категорії, члена Європейської асоціації медичних онкологів ESMO Євгена Гірагосова, близько 50% хворих на рак легенів живуть менше року від моменту встановлення діагнозу.
Як повідомляв УНН, у 2015 році 62,8% хворих на рак легенів прожили менше року від моменту встановлення діагнозу.