Кіровоградщина не утилізувала небезпечні відходи у 2016 році
Київ • УНН
КИЇВ. 9 березня. УНН. Влада Кіровоградщини не проводила утилізацію небезпечних відходів у 2016 році. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили в Кіровоградській обласній державній адміністрації.
При цьому, місцева влада не володіє інформацією щодо обсягу накопичених в області небезпечних відходів за 2016 рік. У Кіровоградській ОДА апелюють лише даними статистики за 2015 рік.
“Станом на перше січня 2016 року обсяг накопичених відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах становив 14142, 166 т, у тому числі відходів І класу – 898,5 т, ІІ класу – 361 т, ІІІ класу – 12882,7 т. Обсяг утилізованих небезпечних відходів у 2015 році – 962,110 т”, - повідомили в Кіровоградській ОДА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Остання доповідь Мінприроди про стан навколишнього середовища датована 2014 роком
Крім того, у місцевій владі повідомили, що востаннє вивозили отруйні агрохімікати з області у 2012 році.
Як раніше повідомляв УНН з посиланням на Національну доповідь про стан навколишнього середовища, дані Державної служби статистики не відображають реальної ситуації у сфері поводження з небезпечними відходами.
Нагадаємо, в Україні загалом вже накопичено понад 12 млн тонн небезпечних відходів (станом на кінець 2015 року, оскільки данних за 2016 рік ще немає). Однак вже четвертий рік поспіль влада не виділяє кошти на їх утилізацію.
Чернігівщина вже три роки не може отримати кошти від Мінприроди на утилізацію 300 тонн небезпечних агрохімікатів.
Харківська ОДА взагалі не володіє інформацією щодо стану в сфері поводження з небезпечними відходами.
Херсонська область також не отримала коштів на утилізацію небезпечних відходів. За даними місцевої влади, ситуація в регіоні вже критична.
Як повідомляв УНН, Омбудсмен відкрив провадження проти Мінприроди за самоусунення від виконання покладених обов’язків щодо контролю за рівнем забруднення атмосферного повітря.
Рахункова палата України після проведення аудиту ефективності використання держкоштів, спрямованих на виконання робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами неядерного циклу, будівництво пускового комплексу “Вектор” та експлуатацію його об’єктів, констатувала бездіяльність Мінприроди у сфері поводження з радіоактивними відходами. За даними відомства, Україна у 2018 році буде вимушена сплатити 20 млн доларів штрафних санкцій, якщо до цього часу не встигне виконати взяті зобов’язання.