
Федоров: Україна трансформує освіту в п'яти ключових напрямках
Київ • УНН
КИЇВ. 25 серпня. УНН. Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив на щорічній серпневій конференції, що Україна буде трансформувати освіту в п'яти ключових напрямках: освітній менеджмент, педагогічний склад, зміст і сенс освіти, система та мережа освіти та навчальний простір. Він зазначив, що мета реформи - зробити освіту доступною, якісною та сучасною для всіх українців, передає кореспондент УНН.
Деталі
На конференції були представлені 5 ключових напрямків трансформації, а саме:
- Освітній менеджмент – це система управління освітніми установами. Він включає в себе планування, організацію, мотивацію та контроль освітнього процесу.
“Освітній менеджмент – це фундамент, на якому будується вся система освіти. Якщо менеджери не мають можливості втілювати свої ідеї та реалізувати проєкти, то система не зможе розвиватися. Наша задача – зробити так, щоб у всіх менеджерів освіти були можливості втілювати конкретні проєкти та досягати поставлених цілей", – сказав Федоров. - Педагогічний склад – це, як зазначив урядовець, основна сила освітньої системи. Учителі відповідають за якість навчання учнів.
“Наша задача – зробити професію вчителя найпрестижнішою та найдостойнішою в нашій країні. Для цього ми змінимо умови праці, правила формування заробітної плати, підвищимо рівень кваліфікації педагогів", - повідомив Федоров. - Зміст і сенс освіти – це те, що учні отримують в процесі навчання. Це включає в себе знання, навички та цінності.
“Необхідно продовжувати впроваджувати нові стандарти освіти, аналізувати їхні результати, вдосконалювати програми та контент. Також важливо приділити увагу освітньому простору, який впливає на ефективність навчання. Ми хочемо, щоб наша освітня система була доступною для всіх. Ми будемо створювати нові навчальні заклади, які відповідатимуть потребам сучасного суспільства", – сказав Федоров. - Система та мережа освіти – це структура, у межах якої реалізується освітній процес. Вона включає в себе навчальні заклади, їхню мережу та взаємодію між ними.
“Потрібно створити нову мережу освіти, яка враховує внутрішню міграцію населення, потреби дітей, які перебувають за кордоном, а також ефективне використання ресурсів”, - зауважив міністр. - Навчальний простір – це фізичне середовище, в якому відбувається навчання. Воно включає в себе будівлі навчальних закладів, їхнє обладнання та дизайн.
“Для такої трансформації нам необхідно створити безпечне та сучасне середовище для навчання, в якому учні відчувають себе комфортно", - сказав Федоров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін визначив, скільки триватиме 2023/2024 навчальний рік
Федоров: Україна трансформує освіту в п'яти ключових напрямках
Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив на щорічній серпневій конференції, що Україна буде трансформувати освіту в п'яти ключових напрямках: освітній менеджмент, педагогічний склад, зміст і сенс освіти, система та мережа освіти та навчальний простір. Він зазначив, що мета реформи - зробити освіту доступною, якісною та сучасною для всіх українців, передає кореспондент УНН.

Витрати на нацбезпеку та оборону за пів року повністю перекрито внутрішніми надходженнями - РП
Внутрішні надходження до бюджету обсягом 893 млрд грн повністю перекрили витрати на національну безпеку й оборону у I півріччі 2023 року, повідомили у п'ятницю в Рахунковій палаті, пише УНН.

Підробляла довідки для ухилянтів: правоохоронці повідомили про підозру голові ВЛК у Києві
Правоохоронці повідомили про підозру голові ВЛК Подільського ТЦК та СП у сприянні незаконному переправленню чоловіків призовного віку через держкордон України. Посадовець підробляв документи для ухилянтів. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Бронемашина Oshkosh M-ATV: технічні характеристики і що вона робить на полі бою
В Міноборони розповіли про американський бронетранспортер 4x4 Oshkosh M-ATV, який на озброєнні Сил оборони з'явилися цього року, передає УНН.

У Мінагрополітики вважають, що обвинувачення, висунуті заступнику міністра, ґрунтуються на неправильно обрахованій вартості макарон
У Мінагрополітики заявили, що висунуті першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Тарасу Висоцькому обвинувачення у зловживанні при закупівлі продуктів ґрунтуються на тому, що слідство неправильно обрахувало вартість макаронних виробів. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Мінагрополітики.

Байден і Зеленський обговорили прискорений дозвіл іншим країнам передачі F-16 Україні
Президент США Джо Байден і Президент Володимир Зеленський обговорили забезпечення прискореного дозволу іншим країнам на передачу своїх винищувачів F-16 Україні після завершення навчання. Про це повідомляє Білий дім, передає УНН.

Українка Валентина Арутюнова, яка тренується за підтримки FAVBET Foundation, стала чемпіонкою світу з боротьби
19-річна Валентина Арутюнова виборола золоту медаль Чемпіонату світу з греплінгу, що проходив у Варшаві 21-24 серпня. Українка стала найсильнішою спортсменкою U20 з греплінг-гі (змагання у кімоно) у ваговій категорії до 74 кг, передає УНН.

З росії чи ТОТ до України можна повернутись і без документів – Верещук
Для кожного українця, який бажає повернутись в Україну з окупованих територій або з росії, на сайті Міністерства реінтеграції окупованих територій є відповідна інформація. Повернутись можна, як із наявністю документів, так і без них. Про це в ефірі 1+1 розповіла міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, пише УНН.

У Фонді держмайна кажуть, отримали близько 10% з вилучених російських активів
Україна вже вилучила понад 1 тис. колишніх російських активів. На сьогодні до Фонду держмайна за рішенням уряду передано близько 10% від вилученого обсягу. Про це повідомив у п'ятницю заступник голови Фонду державного майна Олександр Федоришин в ефірі телемарафону, передає кореспондент УНН.

У ЄС набуває чинності закон, який покликаний боротися з дезінформацією у мережі
Новий закон Євросоюзу посилює контроль над 19 великими платформами, включаючи Facebook та Instagram. Вони повинні будуть суворо стежити за контентом, що розміщується, і платити збори наглядовим органам, пише УНН з посиланням на DW.
