Експерт розповів, що загрожує боржникам за несплату банківських кредитів
Київ • УНН
КИЇВ. 13 червня. УНН. Ліквідація банку не звільняє позичальників від погашення кредитної заборгованості. Про це в коментарі УНН повідомив директор з розвитку бізнесу Міжнародного бюро кредитних історій Андрій Камінський.
Якщо банк не продав кредитний портфель іншій компанії, позичальники можуть сплачувати заборгованість у той же банк тимчасовій адміністрації Фонду гарантування вкладів фізосіб, пояснив він.
Якщо боржники не сплачують кредитну заборгованість, їх можуть позбавити права отримувати позики навіть у довгостроковій перспективі.
“Сплачувати за кредитом потрібно клієнтам як дієвих банків, так і тих, що знаходяться у стані ліквідації. Той, хто не сплачує за кредитом, ризикує зіпсувати свою кредитну історію. І коли така особа наступного разу звернеться до банку за позикою — вона ризикує отримати відмову. Адже перед тим як позичити кошти, банк робить запит на бюро кредитних історій, де відображена інформація про неплатників за боргами”, — сказав він.
А.Камінський додав, що банки, які знаходяться у стадії ліквідації, мають свою процедуру стягнення боргів.
“У тих банків, які ліквідуються, всеодно є певні процедури стягнення боргів. Ці процедури є специфічними для кожного випадку окремо, в залежності від представництва тимчасової адміністрації,” — додав він.
Експерт також поінформував, що на сьогодні клієнти банків, що знаходяться у стані ліквідації, заборгували вдвічі більше коштів, аніж позичальники діючих фінустанов.
“Рівень просрочки у банків, які ліквідовані і які наразі ліквідовуються у два рази вищий, аніж у банків, які функціонують. Якщо проаналізувати ринок, то виходить, що біля 8% за кредитами недоотримують здорові банки, у той час як позичальники ліквідованих фінустанов заборгували своїм кредиторам від 16 до 20%,” - сказав він.
Нагадаємо, позичальники банку “Михайлівський” можуть потрапити в чорний список боржників. Фінансова компанія “Фагор”, яка набула прав за кредитним портфелем банку “Михайлівський”, має намір передати “Українському бюро кредитних історій” інформацію про злісних боржників. У “Фагорі” розповіли, що злісні боржники банку “Михайлівський” поділяються на три категорії: ті, які взагалі не хочуть сплачувати кредити, ті, які помилково сплачують за рекізитами банку “Михайлівський” і ті, які підписалися на реструктуризацію заборгованості, запропоновану Фондом гарантування вкладів фізосіб.
За інформацією Фагору, кошти, що сплачені за реквізитами Фонду гарантування вкладів або/та банку “Михайлівський” не зараховуються в погашення заборгованості, тому борг позичальників продовжує зростати.
Як раніше повідомляв УНН, суди присудили кредитний портфель банку “Михайлівський” фінансовим компаніям. Фонд гарантування вкладів та тимчасова адміністрація банку “Михайлівський” позбавлені права отримувати кошти від позичальників цього банку.