Експерт назвав зацікавлених у "банкопаді" та виведенні державних коштів у офшори
Київ • УНН
КИЇВ. 4 червня. УНН. Фінансовий комітет Верховної Ради України, під головуванням радикала Сергія Рибалки, займається лише імітацією діяльності. Таку думку у коментарі УНН висловив академік, професор економіки та депутат І-ІІ скликань Володимир Пилипчук.
“Діяльність нинішнього фінансового комітету ВРУ важко оцінити, її навіть не можна порівнювати з діяльністю попередніх фін комітетів. На сьогоднішній день, їхню роботу можна назвати просто імітацією”, — сказав В. Пилипчук.
За його словами, фінансовий комітет ВРУ міг би запобігти розвалу банківської системи країни, однак нічого не зробив, бо сам має з цього зиск.
“От скажіть скільки потрібно було часу банківському комітету, щоб відреагувати після того, як перший банк упав? Та, звісно, що відразу потрібно було проаналізувати в чому причина. І виробити відповідні механізми для недопущення цього у майбутньому. І там де потрібно — поставити запобіжники. У нас майже 90 банків зникли із економічної карти України. Є хоч один толковий законопроект банківського комітету для запобігання ситуації? Немає. А потрібно було б виробити принципи за якими повинні були нести відповідальність. І на сьогодні уже зрозуміло, що то все робилося штучно.
Мільйони коштів виведені в офшори і ніхто не відреагував. А якщо ніхто не відреагував значить влада у цьому зацікавлена. При чому, зацікавлений не тільки банківський комітет ВР, а і Нацбанк і Уряд і Президент. Швидше за все банкіри, які банкрутували шляхом виведення капіталів у офшори, ділилися із владою. Інакшого пояснення немає. Ніхто не поніс відповідальність і навряд чи понесе” , - сказав В.Пилипчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голову фінкомітету ВРУ С.Рибалку ЗМІ назвали найбільшим популістом
Академік зазначив, що за бездіяльність влади, зокрема і в обличчі фінансового комітету ВРУ змушений платити кожен українець.
“Фінансовий комітет ВР відразу міг би зреагувати і зробити так, щоб підвищити відповідальність власників банків і наглядових рад. Також давно пора б зняти таємницю із фінансового стану банку. Бо під них робляться афери. Тобто комітет ВРУ мусив би внести пропозицію, що фінансові стани банку мають публікуватися, наприклад, щомісяця.
Є багато нюансів, на які б фінансовий комітет повинен був зреагувати, однак не зробив цього. І от маємо що маємо. І все що відбувається — все ж відбувається за рахунок громадян України”, — зауважив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За півроку роботи тільки один документ авторства С.Рибалки став законом
Окрім того, В.Пилипчук додав, що ускладнює ситуацію й те, що голова банківського комітету С. Рибалка недостатньо компетентний, має сумнівну репутацію.
“Все вимагає своєї спеціальності. Ну от, у Вас є діти? Тоді скажіть, коли треба пологи приймати, кого ви покличете — звичайну акушерку чи академіка зі світовим ім’ям в галузі ядерної фізики? Риторичне запитання. Так от, банківським комітетом нині керує людина, яка має абсолютно приблизне уявлення про те, що таке банківська система, ще й з сумнівною репутацією і великою кількістю скандалів навколо свого імені.
Його діяльність я можу оцінити лише, як корупціонера. Він не висуває ініціатив, які б робили реальні зміни, а якщо він цього не робить то значить він зацікавлений у всьому що відбувається. Якщо я відчуваю що я чогось не знаю, то я відразу стаю студентом. Я починаю вчитися в тих, хто знає. А я не чув, що він чомусь вчився і щось робив”, — резюмував він.
Також нагадаємо, нещодавно, генпрокурор Ю.Луценко повідомив, що С.Рибалка має підприємство у Липецьку і виводить з України мільйони на офшорні компанії.
Так, за даними правоохоронців, родинна компанія С.Рибалки перерахувала кіпрському офшору більше півтора мільйона доларів.
Окрім того, генпрокурор повідомив, що слідчі Генеральної прокуратури перевіряють низку епізодів, пов’язаних із бізнесом сім’ї нардепа Сергія Рибалки.