Дослідження показують, що сон насправді може допомогти вам ухвалювати правильні рішення
Київ • УНН
Дослідження 2024 року показало, що сон допомагає приймати більш раціональні рішення та краще аналізувати інформацію. Під час експерименту учасники демонстрували кращі результати після сну.
Нещодавні дослідження у сфері сну показують, що сон справді може допомогти вам ухвалити правильні, виважені рішення.
Про це УНН пише з посиланням на Science Alert.
Дослідження 2024 року показує, що сон може допомогти нам ухвалювати більш раціональні, обґрунтовані рішення і не піддаватися оманливому першому враженню. Щоб продемонструвати це, дослідники з Університету Дьюка в США змусили учасників взяти участь у грі "гаражний розпродаж".
Під час експерименту учасники рилися у віртуальних коробках із непотрібними речами. Більшість предметів у коробці не коштували багато, але кілька особливих предметів були більш цінними.
Після пошуку в кількох коробках учасників просили вибрати вподобану коробку й отримати грошову винагороду, еквівалентну вартості предметів у коробці.
Коли учасникам потрібно було відразу ж зробити вибір на користь коробки, вони, як правило, оцінювали коробки не за усім їхнім вмістом, а за першими кількома предметами. Іншими словами, ці учасники були надмірно схильні до впливу першої інформації, з якою вони зіткнулися, і не враховували пізнішу інформацію у своєму рішенні.
Потім учасники спали і приймали повторне рішення наступного дня. Як виявилося, вони робили більш раціональний вибір, і положення цінних речей у коробці, мабуть, не впливало на їхнє рішення.
Вирішення проблеми сплячим мозком
Коли ми застрягаємо на складній проблемі, може здатися, що ми зайшли в глухий кут.
Дослідження 2019 року показало, що коли сплячому мозку давали підказки у вигляді звуків, пов'язаних із невирішеною проблемою, це, мабуть, допомагало учасникам розв'язати цю проблему наступного дня.
У цьому експерименті учасникам дали набір головоломок для вирішення. Під час розв'язання головоломки на задньому плані відтворювався унікальний звук. Наприкінці сеансу тестування дослідники зібрали всі головоломки, які учасники не змогли розв'язати. Поки учасники спали, дослідники відтворювали звуки, пов'язані з деякими невирішеними головоломками.
Наступного ранку учасники повернулися в лабораторію і спробували розв'язати головоломки, які не піддалися їм напередодні ввечері. Швидкість розв'язання була вищою для головоломок, які були підказані вночі, що говорить про те, що звукові підказки змушували сплячий мозок працювати над пошуком рішення.
Як піклуватися про здоров'я очей: поради експертів27 жовт. 2024, 03:59 • 21882 перегляди
Один зі способів, яким сон може допомогти нам розв'язувати проблеми, - це відкриття розуміння взаємозв'язків між об'єктами і подіями. Дослідження, опубліковане 2023 року, перевірило цю ідею.
Дослідники змусили учасників вивчити асоціації між чотирма різними предметами (одна тварина, одне місце, один об'єкт і одна їжа), пов'язаними з подією, яку описували їм дослідники. Деякі асоціації були очевидними парами, наприклад, предмет A був безпосередньо пов'язаний із предметом B. Інші були тільки побічно пов'язані з іншою частиною події, наприклад, предмет D ніколи безпосередньо не був пов'язаний із предметами A або C.
Дослідницька група виявила, що після нічного сну учасники були здатні краще виявляти непрямі асоціації (вони виявили тонкий зв'язок між пунктами A і D), порівняно з тими, хто не спав.
Це говорить про те, що сон дав учасникам розуміння базової структури подій.
Нагадаємо
Дослідники виявили, що фортепіанний акорд C69 під час сну може значно зменшити кількість кошмарів. Експеримент показав зниження частоти поганих снів з 2,94 до 0,19 на тиждень.