АЧС може знищити екологічне свинарство в Польщі
Київ • УНН
КИЇВ. 12 червня. УНН. Частина польських ферм, які займаються екологічним розведенням свиней, можуть припинити свою діяльність. Про це повідомляє міжрегіональна екологічна організація "Зелений фронт", передає УНН.
“Обмежений масштаб виробництва може привести до того, що частина польських ферм, які займаються екологічним розведенням свиней, не зможуть виконати вимоги біобезпеки для забезпечення протидії АЧС. Це для них рівнозначно припиненню діяльності”, — йдеться в повідомленні.
Відзначається, що польські фермери, які займаються екологічним свинарством, разом з іншими свинарями зобов’язані ввести в своїх господарствах стандарти біобезпеки.
“Згідно з принципами екологічного або органічного сільського господарства, тварини повинні мати доступ до пасовищ, а чинні на території всієї країни протиепізоотичні правила накладають на фермерів зобов’язання захищати такі пасовища. Хоча ця вимога цілком виправдана, для частини ферм воно може представляти нерозв’язну проблему, адже часто це невеликі господарства, які не зможуть собі дозволити такі інвестиції”, — йдеться в повідомленні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АЧС не вщухає: Данія планує відгородитися від Німеччини парканом
На сьогодні немає даних про те, наскільки змінилося поголів’я свиней, які утримуються в екологічній системі. Немає також і великих м’ясокомбінатів, які спеціалізуються на переробці екологічної свинини, від яких можна було б отримати таку статистику.
“На думку Петра Возьніцкого, голови асоціації „Ekoland“, що об’єднує фермерів, які займаються екологічним виробництвом, малі господарства, швидше за все, будуть змушені відмовитися від свинарства, так я аймаються екологічним виробництвом, малі господарства, швидше за все, будуть змушені відмовитися від свинарства, оскільки не зможуть виконати вимоги біобезпеки”, — йдеться в повідомленні
Нагадаємо, як повідомляв УНН, в Україні АЧС бушує вже третій рік поспіль. При цьому з початку року українські ферми отримали тільки 25% від належних їм компенсацій за знищене внаслідок вірусу АЧС поголів’я.
На думку тваринницьких організацій, влада України ігнорує проблему АЧС і не вживає належних заходів для її вирішення.
У Держпродспоживслужбі, у свою чергу, нарікають на брак фінансування для протиепізоотичних заходів. У Верховній Раді тим часом вважають, що справжня проблема служби не в фінансах, а в кадрах і компетенції.
Додамо, що, за словами нардепа Сергія Тригубенка, у 2017-му фінансування Держпродспоживслужбі збільшилася в два рази (з 56 в 2016 році до 113 млн грн). Однак показники захворюваності АЧС аж ніяк не впали, а тільки навпаки: протягом 2016 року було зафіксовано 91 випадок хвороби, тоді як в 2017 року було зареєстровано понад 110 спалахів, уточнив політик.