
8 вересня: Міжнародний день солідарності журналістів, Всесвітній день грамотності
Київ • УНН
КИЇВ. 8 вересня. УНН. Сьогодні, восьмого вересня, відзначається Міжнародний день солідарності журналістів. Подія була заснована у 1958 році за ініціативи Міжнародної організації журналістів, пише УНН.
Дата присвячена відомому чеському журналісту, письменнику, літературному оглядачу Юліусу Фучику. У 1942 його арештувало гестапо. У в’язниці він встиг написати книгу “Репортаж із зашморгом на шиї”. 8 вересня 1943 року Юліуса Фучика стратили.
Після смерті його книга була видана більш ніж 90 мовами світу. Журналіст посмертно отримав Міжнародну премію миру.
Як правило, саме 8 вересня вручається одна з найпрестижніших нагород для журналістів — Пулітцерівська премія.
Також сьогодні відзначається Всесвітній день грамотності. Подія була започаткована ЮНЕСКО у 1966 році.
За оцінками ООН, на даний момент близько 780 мільйонів мешканців нашої планети не вміють читати та писати
На даний момент лише 4 країни досягли показника 100% грамотності населення: Північна Корея. Узбекістан, Андорра, Гренландія (автономна частина Данії).
Найнижчий показник грамотності у Нігері, де лише 19% населення вміють читати та писати. У більшості країн Африки цей показник не перевищує 30%.
Ще 8 вересня — це День медсестри відділень дитячої гематології та онкології.
Маленькі пацієнти цих відділень борються зі страшними захворюваннями. Медсестри кожен день стикаються з болем дітей, стражданнями їхніх близьких. Але при цьому продовжують сумлінно виконувати свої професійні обов’язки, незважаючи на те, що робота виснажує і морально, і фізично.
Мета цієї події — сказати дякую цим жінкам у білих халатах, і привернути увагу до нестачі кадрів на такі посади.
Також з 1951 року своє професійне свято відзначають і фізіотерапевти — фахівці, які допомагають багатьом людям знизити ймовірність захворіти неінфекційними хворобами.
Вважається, що 30 хвилин помірних фізичних навантажень п’ять разів на тиждень істотно знижують ризик багатьох неінфекційних захворювань.
Восьме вересня це і День Шнобелівської премії, яка присуджується за, на перший погляд, безґлузді винаходи та дослідження.
Заснував Шнобелівську премію у 1991 році журнал наукового гумору “Аннали неймовірних досліджень”.
Переможців нагороджують десятитрильйонною купюрою Зімбабве (валюта вже не використовується), а призи вручають справжні нобелівські лауреати.
У різні роки Шнобелівську премію отримували Магнус Генс за створення краш-тесту у вигляді лося, група дослідників, яка довела, що юридичні тексти складні не через терміни, а через погане написання, ще одна група дослідників, яка розробила алгоритм для пліткування.
Іменини 8 вересня святкують Віктор, Юрій, Дмитро, Петро, Роман, Марія, Наталія.
8 вересня: Міжнародний день солідарності журналістів, Всесвітній день грамотності
Сьогодні, восьмого вересня, відзначається Міжнародний день солідарності журналістів. Подія була заснована у 1958 році за ініціативи Міжнародної організації журналістів, пише УНН.

Україна обговорила з Румунією забезпечення простору вільної торгівлі та подвоєння (до 4 млн тонн) експорту українського зерна
Перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки Юлія Свириденко під час візиту до Румунії обговорила із прем’єр-міністром Румунії Марчелом Чолаку найбільш актуальне для України питання торгівлі зерном. Зокрема, говорили про забезпечення простору вільної торгівлі та збільшення експорту українського зерна, передає УНН.

Зеленський провів наради щодо міжнародної роботи: Україна за вересень має досягти конкретних результатів
Президент України Володимир Зеленський провів наради щодо міжнародної роботи і зазначив, що за вересень країна має досягти конкретних результатів у роботі з міжнародними партнерами. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні, пише УНН.

Російська чвк "вагнера" призупинила вербування нових найманців - ЗМІ
У чаті для родичів бійців приватної військової компанії рф "вагнера" у четвер 'явилося повідомлення про те, що набір нових найманців тимчасово припиняється. Інформацію про це також підтвердило джерело російського видання "Медіазона", близьке до чвк, пише УНН.

США виділяють новий пакет військової допомоги Україні на 600 млн доларів
Міністерство оборони США оголосило про новий пакет допомоги у сфері безпеки, щоб підтримати потреби України на полі бою. Його вартість сягає 600 млн доларів, передає УНН із посиланням на повідомлення Пентагону.

У російському брянську "бавовна": губернатор заявив про "атаку" БПЛА на промисловий об'єкт
У російському брянську пролунили вибухи. Згодом губернатор олександр богомаз повідомив про "атаку" на промисловий об'єкт - сталося загорання адмінбудівлі, передає УНН.

Залужний провів розмову з начальником Об'єднаного штабу ЗС Франції: обговорили потреби українських бійців
Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний повідомив, що провів телефонну розмову з начальником Об‘єднаного штабу Збройних Сил Франції генералом армії Тьєрі Бюркаром. Вони обговорили поточну обстановку в зоні бойових дій, а також потреби українських бійців, інформує УНН.

Вбили добровольця ДФТГ: двох обвинувачених взяли під варту
Двох обвинувачених у справі щодо загибелі добровольця ДФТГ взято під варту без визначення застави - суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора, передає УНН із посиланням на прокуратуру Києва.

У Румунії обговорюють можливість переселення громадян, які живуть поблизу порта Ізмаїл - ЗМІ
У Румунії мер прикордонної комуни Чаталкіой Тудор Чернега обговорив з міністром оборони країни Анджелом Тилваром можливість добровільного переселення жителів села Плауру, яке розташоване поряд з портом Ізмаїла. Він зазначив, що місцеві жителі скаржаться на російські дрони, які літають над їх будинками, пише УНН з посиланням на DIGI24.

Рашисти зібрались у найближчі вихідні провести "вибори" у Бердянську: жителів закликають ігнорувати "голосування"
Фейкові вибори у Бердянську проведуть у найближчі вихідні. Українська сторона закликає мешканців ігнорувати псевдовибори окупантів на Запоріжжі, передає УНН.
