SIPRI: ядерні держави продовжують модернізувати атомну зброю
Київ • УНН
КИЇВ. 3 липня. УНН. Кількість атомної зброї у світі знижується, проте провідні ядерні держави продовжують активно інвестувати в її модернізацію. Про це з посиланням на щорічну доповідь SIPRI повідомляє DW, передає УНН.
Згідно з висновками співробітників Стокгольмського інституту досліджень проблем світу (SIPRI), за останній рік кількість ядерного озброєння у світі зменшилася, однак провідні держави все активніше інвестують в його модернізацію.
За даними SIPRI, в 2017 році у світі налічується 14 тис. 935 ядерних боєголовок. 93% світового ядерного арсеналу припадає на частку двох країн: Росія має в загальній складності 7 тис. ядерних боєголовок і США — 6 тис. 800, з них на озброєнні перебуває відповідно 1 тис. 950 і 1 тис. 800.
Наголошується, що решту ділять сім держав: Франція, Велика Британія, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль і Північна Корея.
Експерт SIPRI Шеннон Кайл стверджує, що хоча останнім часом в міжнародних переговорах про заборону ядерної зброї було досягнуто прогресу, всі без винятку ядерні держави, як і раніше, здійснюють довгострокові програми модернізації своїх стратегічних сил.
“Це говорить про те, що жодна з цих країн в найближчому майбутньому не готова відмовитися від свого ядерного арсеналу”, — вважає фахівець.
Зазначається, що США в період з 2017 по 2026 рік готуються витратити на модернізацію свого ядерного арсеналу 400 млрд доларів. А в найближчі 30 років Білий дім готовий виділити на ці цілі до 1 трлн доларів.
В Євросоюзі ядерною зброєю володіють лише дві країни — Велика Британія і Франція. За даними на січень 2017 року, британський ядерний арсенал налічує 215 боєголовок. В арсеналі Франції є приблизно 300 боєголовок. Париж також оголосив про плани з модернізації своїх ядерних сил.
Серед країн Азії найбільшим ядерним арсеналом володіє Китай (270 боєголовок), друге місце посідає Пакистан (140 боєголовок), третє — Індія (130 боєголовок).
“Індія і Пакистан настільки стрімко нарощують обсяги виробництва розщеплюють матеріалів для виготовлення атомної зброї, що в найближчі десять запаси ядерних озброєнь в цих країнах можуть істотно збільшитися”, — додали у доповіді.
Нагадаємо, РФ і Китай дуже активно просувають ядерні технології, використовуючи їх в політичних цілях. США мають намір відстоювати своє лідерство в цій галузі.