З’явились подробиці резонансної пожежі на Житомирському картонному комбінаті
Київ • УНН
КИЇВ. 24 вересня. УНН. Управління ДСНС України у Житомирській області розповіло деталі ліквідації масштабної пожежі на території ТОВ “Житомирський картонний комбінат”, яка сталась 18 вересня. Про це повідомила прес-служба відомства, передає УНН.
“Керівництво комбінату стверджує, що про пожежу стало відомо об 11:04, коли спрацювала система оповіщення про пожежну небезпеку. Однак працівники підприємства не одразу викликали підрозділи ДСНС, розраховували на свої сили. І коли зрозуміли, що пожежа набула загрозливих масштабів, об 11:20 звернулися за допомогою до рятувальників. А дорогоцінний час було згаяно”, — йдеться у повідомленні.
Як зазначається, зайнявся склад готової продукції, який знаходився під одним дахом із виробничим цехом та адмінбудівлею.
Вже через 5 хвилин після повідомлення про пожежу до місця події прибули перші відділення вогнеборців 2-ї чергової частини. Полум’я охопило склад готової продукції, щільно завантажений папером в рулонах та лотками для яєць. Під впливом високої температури утворилися отвори, через які продукти згоряння потрапили на покрівлю. Вогонь миттєво розповсюджувався по її дерев’яних конструкціях, які не були просочені вогнетривким розчином.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З'явилося відео масштабної пожежі на фабриці у Житомирі
Того дня на ліквідацію пожежі на місце події за підвищеним номером виклику були спрямовані рятувальні відділення усіх частин Житомира та району, а сили та засоби постійно нарощувалися упродовж усієї доби, починаючи від пожежних автоцистерн, автопідйомників і закінчуючи автомобілем швидкої допомоги, адже від тривалої роботи в задимленому середовищі рятувальникам довелося звертатися за медичною допомогою. Загалом на гасіння задіяли понад 15 одиниць техніки та близько 75 рятувальників. О 13:40 пожежу вдалося локалізувати та о 6 годині ранку — ліквідувати.
У ДСНС наголошують у відповідь на безліч “професійних” версій у соцмережах, що піна для гасіння виробів з паперу не використовується, за допомогою піни гасяться лише загоряння паливно-мастильних матеріалів та пожежі в закритих приміщеннях, кабельних тунелях.
“Тому була застосована вода з додаванням піноутворювача в якості змочувача для зменшення витрати води на гасіння”, — розповів помічник начальника оперативно-координаційного центру Управління ДСНС Максим Данчук.
Крім того, існували й складнощі із забором води з пожежного гідранту через відсутність необхідного тиску у водогінній мережі. Після звернення на водоканал його було піднято, але все одно тиск був недостатнім.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежа на паперовій фабриці у Житомирі: до гасіння залучили понад 60 рятувальників
“Гасіння ускладнювалось і ще тим, що на території була лише одна водойма, під’їзд до неї був ускладнений. Водойма знаходиться дуже низько, а наші машини можуть забрати воду максимум з
О 6 ранку наступного дня пожежу вдалося ліквідувати. І ще знадобилося чимало часу на розбирання та проливку конструктивних елементів будівлі для виявлення скритих осередків горіння.
Загалом внаслідок пожежі вигоріла готова продукція всередині складу на площі
“Велика площа пожежі та значні матеріальні втрати — це наслідки невиконання посадовими особами підприємства вимог керівних документів з питань пожежної безпеки. До речі, тільки в п’ятницю, 14 вересня 2018 року, інспекторським складом Управління ДСНС України у Житомирській області була завершена планова перевірка зазначеного об’єкта”, — нагадали у Службі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Дніпрі масштабно горіли дерев'яні піддони та склад
Як зазначається, за результатами перевірки керівництву комбінату вручили акт, в якому і було вказано про необхідність проведення просочення дерев’яних конструкцій, зменшення пожежного навантаження у складі готової продукції, очищення території, у тому числі і водойми від горючого сміття, що перешкоджало забору води та вільному пересуванню по території.
Крім того, в акті зазначалось і про необхідність обладнання автоматичними системами протипожежного захисту для швидкого виявлення, гасіння та автоматичної передачі сигналу про загоряння на пульт пожежної частини.
Нагадаємо, у Житомирі загорілися склади картонно-паперової фабрики. За декілька годин УНН вів репортаж з місця пожежі. Лише о 06:00 середи, 19 вересня, вогонь вдалося загасити.