Українська мова чи з літературою: випускникам роз'яснили, який тест на ЗНО вибрати
Київ • УНН
КИЇВ. 6 лютого. УНН. У 2021 році в переліку навчальних предметів, із яких проходитиме зовнішнє незалежне оцінювання, виокремлюють українську мову й українську мову і літературу. Випускники мають обирати, який саме тест здавати, залежно від того, на яку спеціальність вони планують вступати до закладу вищої освіти. Як визначитися з вибором, порадили в Українському центрі оцінювання якості освіти, передає УНН.
Деталі
Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, самостійно вибиратимуть, яку саме роботу - українську мову чи українську мову і літературу - виконуватимуть під час ЗНО.
"Вибирати з-поміж української мови та української мови і літератури для проходження ЗНО потрібно залежно від того, на яку спеціальність (спеціальності) випускник/випускниця планує вступати до закладу вищої освіти", - вказують в УЦОЯО.
Визначитися з вибором, як зазначається, допоможуть Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2021 році, що містять перелік спеціальностей, для вступу на які потрібно буде виконати той чи той варіант сертифікаційної роботи.
За виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови випускник отримає 2 результати:
- результат ДПА (оцінку за шкалою 1‒12 балів)
- результат ЗНО з української мови (за шкалою 100‒200 балів).
За виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури випускник отримає 3 результати:
- результат ДПА (оцінку за шкалою 1‒12 балів)
- результат ЗНО з української мови (за шкалою 100‒200 балів)
- результат ЗНО з української мови і літератури (за шкалою 100‒200 балів).
Доповнення
Реєстрація на ЗНО стартувала 1 лютого і триватиме до 30 квітня. Після чого зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
Участь в основній сесії ЗНО є безкоштовною. Кожен учасник має право скласти тести не більш як із 5-ти навчальних предметів.
Новації, крім тестів з української, торкнулися й оцінювання з математики: сертифікаційна робота з математики міститиме два рівня — рівень стандарту та профільний рівень.