У столиці підпільно виготовили майже півтони кальянного тютюну - ДФС
Київ • УНН
КИЇВ. 25 вересня. УНН. Столична податкова міліція ліквідувала підпільне виробництво тютюну для кальянів та зупинила його незаконний збут, який здійснювався через мережу Інтернет та один із закладів громадського харчування. Про це в мережі Facebook повідомив перший заступник голови Державної фіскальної служби України Сергій Білан, передає УНН.
"У рамках проведення операції "Акциз-2018" та розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст. 204 КК України було встановлено киянку, яка організувала у житловому приміщенні підпільне виробництво тютюну для кальянів шляхом змішування низькоякісного кальянного тютюну та харчових ароматичних домішок, меду, зеленого чаю, з метою збільшення собівартості та кількості отриманої продукції. Отриману таким чином продукцію фасували в пластикову тару та реалізовували через два Інтернет-магазини та заклад громадського харчування.
При цьому готовий тютюн зберігали в окремому нежитловому приміщенні міста Києва", - розповів податківець.
Обшуки за місцями незаконного виготовлення, зберігання та реалізації підакцизної продукції проводилися правоохоронцями на підставі ухвали суду, додав Білан.
За результатами обшуків із незаконного обігу було вилучено та передано на відповідальне зберігання понад 465 кг тютюну для кальяну, розфасованого в пластикові банки та пачки без марок акцизного податку України. Орієнтовна вартість вилученого тютюну становить понад 1 млн грн, зазначив Білан.
Також, за словами першого заступника голови ДФС, було вилучено обладнання для виробництва незаконної продукції, чорнові записи, комп’ютерну техніку та ін.
Нагадаємо, депутати пропонують заборонити продаж цигарок та алкоголю поблизу українських шкіл. Відповідний законопроект (№ 9065) ініціював нардеп від БПП Андрій Павелко.
Так, нардепи запропонували ввести заборону на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у місцях торгівлі, що розташовані менше ніж за 200 метрів від будівель, у яких розташовуються заклади дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої, спеціалізованої освіти всіх типів і форм власності, якщо площа таких місць торгів становить менше ніж 40 квадратних метрів.
За порушення цієї заборони законотворці запропонували карати українських підприємців штрафом обсягом 500 тис. грн.