Російські хакери здійснили кібератаку на комітет республіканців в США - Bloomberg
Київ • УНН
КИЇВ. 7 липня. УНН. Хакери, які за даними агенства Bloomberg пов'язані з російським урядом, здійснили кібератаку на комп'ютерні мережі Національного комітету Республіканської партії США, передає УНН.
Що відомо
За даними джерел агентства, хакери були частиною угруповання, відомого як APT29, або Cozy Bear, яку в США пов’язують із Службою зовнішньої розвідки Росії. Її ж підозрювали у атаці на Нацкомітет Демократичної партії у 2016 році та проведенні кібератаки на американські урядові установи, які користуються послугами ІТ-компанії SolarWinds.
Як повідомив Bloomberg, поки невідомо, до яких даних хакери отримали доступ і чи вдалося їм викрасти будь-які відомості.
За інформацією агентства, атака на Нацкомітет республіканців сталася приблизно в той же час, що і напад пов’язаних з Росією хакерів на низку ІТ-компаній. Зокрема, однією з жертв став міжнародний виробник програмного забезпечення Kaseya. За даними компанії, злом скомпрометував дані близько 60 клієнтів, багато з яких в свою також надавали ІТ-послуги іншим організаціям. В результаті від атаки постраждали не менше 1,5 тис. фірм.
Деталі
За словами джерел Bloomberg, комітет республіканців хакери атакували через одного з його ІТ-провайдерів — корпорацію Synnex. У самому комітеті повідомили, що поки немає ніяких ознак того, що його дані були зламані або викрадені. “Ми розслідуємо, що трапилося і проінформували Міністерство внутрішньої безпеки і ФБР”, — сказав агентству представник комітету Майк Рід.
Контекст
Ці кібератаки здійснені після недавньої серії атак на ІТ-компанії та їх клієнтів, за якими стояла пов’язана з Росією хакерське угруповання REvil, стверджували експерти Bloomberg. За їх словами, на своєму сайті хакери почали вимагати викуп 70 млн доларів в біткоінах за розблокування комп’ютерів жертв. Цю ж угруповання ФБР звинуватило в нападі на філії найбільшого в світі виробника м’яса JBS в кінці травня. Тоді на тлі припинення заводів в США і проблем на підприємствах в Австралії і Канаді компанії довелося заплатити хакерам викуп в розмірі 11 млн доларів.
Нагадаємо
3 липня президент США Джозеф Байден направив спецслужби розслідувати, чи стоїть Росія за останньою хакерською атакою на сотні американських компаній.