Референдум Додона: у Придністров’ї заявили, що беруть курс на приєднання до РФ
Київ • УНН
КИЇВ. 21 вересня. УНН. У так званій Республіці Придністров'я загалом привітали заяви президента Молдови Ігоря Додона щодо проведення референдуму в країні, але відкинули при цьому його пропозицію вирішити у такий спосіб статусу регіону. Про це йдеться у заяві МЗС Придністров'я, передає УНН.
“У зовнішньополітичному відомстві Придністров’я звернули увагу на окремі заяви президента Республіки Молдова Ігоря Додона, пов’язані з проблематикою остаточного політичного врегулювання відносин між Молдовою і Придністров’ям”, — відзначили в МЗС.
Водночас у відомстві заявили, що, “судячи з народних протестів в РМ”, було б доречнішим винести на всенародний розгляд інші теми, пов’язані “з визначенням подальшого вектора розвитку” Молдови.
“У Міністерстві закордонних справ ПМР також відзначають, що в Придністров’ї станом на 2018 рік проведено 7 референдумів з принципових державно значущих питань, включаючи затвердження курсу на незалежність, прийняття Конституції країни, а також закріплення її подальшого вектора розвитку, затвердженого за підсумками референдуму 17 вересня 2006 року як “незалежність і подальше вільне приєднання до Російської Федерації”, — йдеться в повідомленні придністровського МЗС.
В цьому контексті, зазначають у відомстві, висунута Додоном пропозиція визначити шлях розвитку невизнаного Придністров’я більшістю голосів громадян Молдови виглядає такою, що суперечить базовим принципам демократії.
“У зовнішньополітичному відомстві також звертають увагу, що згадане президентом РМ знаходження в Придністров’ї російських військовослужбовців також закріплено в ПМР на законодавчому рівні за підсумками всенародного референдуму 1995 року. В даному контексті в МЗС ПМР підкреслюють, що придністровська сторона виступає категорично проти виведення з території Придністров’я миротворчих сил Російської Федерації”, — сказано в повідомленні.
Нагадаємо, президент Молдови Ігор Додон повідомив раніше, що питання реінтеграції придністровського регіону в складі Республіки Молдова буде вирішене на референдумі.