Переможці конкурсу до громадської ради при ДБР звернулися до ГПУ через дії Труби
Київ • УНН
КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Переможці конкурсу на посади до Ради громадського контрою при Держбюро розслідувань України звернулися до Генеральної прокуратури з вимогою розслідувати дії директора ДБР Романа Труби, повідомляє УНН.
Ростислав Попович та Надія Корінна офіційно звернулися до Генпрокурора з проханням внести до єдиного реєстру досудових розслідувань відомості за фактом вчинення директором ДБР злочину, передбаченого ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень) та доручити розслідування цього кримінального провадження слідчим не ДБР, а іншого органу досудового розслідування.
Підставою для такого звернення стали дії Труби. Корінна та Попович у листі до Генпрокурора описують ситуацію, яка виникла після проведення конкурсу з обрання членів громадської ради.
“(...) директор Державного бюро розслідувань Труба Р.М. 18.10.19, в робочий час та перебуваючи в приміщенні очолюваного ним правоохоронного органу, публічно висловив протиправну вимогу 13-ти переможцям цього голосування, згідно з якою вони повинні відмовитися бути призначеними до складу РГК (...) Більше того, у разі відмови у виконанні названої вимоги, Труба Р.М. висловив погрозу притягнення 13-ти переможців інтернет-голосування та осіб, які за них проголосували, до кримінальної відповідальності”, — йдеться у зверненні до Генпрокурора.
Заявники вважають, що таким чином Труба вчинив дії, які “явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, оскільки він жодним чином не уповноважений Законом впливати на формування та діяльність Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань”.
Нагадаємо, після оголошення результатів конкурсу у Державному бюро розслідувань заявили, що проведуть розслідування виявлених обставин, що можуть свідчити про можливе масове організоване голосування під час обрання членів Ради громадського контролю при ДБР.
“Виявлено обставини, що можуть свідчити про можливе масове організоване голосування під час обрання членів Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань на користь перших 13 кандидатів у рейтингу”, — йдеться у повідомленні.
За цими даними було зареєстровано кримінальне провадження.
Директор ДБР наголосив, що навіть при виявленні можливих правопорушень він зобов’язаний призначити склад РГК. Водночас він закликав переможців написати заяви про не включення їхніх кандидатур до складу Ради для проведення повторного конкурсу.