На Житомирщині викрили нелегальний експорт деревини до Азії

На Житомирщині викрили нелегальний експорт деревини до Азії

Київ  •  УНН

 • 11423 перегляди

КИЇВ. 2 жовтня. УНН. На Житомирщині правоохоронці викрили злочинне угруповання, яке підозрюється у нелегальному експорті деревини до Азії. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресцентр СБУ.

"На Житомирщині Служба безпеки України викрила організоване злочинне угруповання на нелегальному експорті деревини до однієї з азійських країн", - сказано у повідомленні.

За даними досудового слідства, оборудку організували уродженець Донеччини, який мешкає у Коростенському районі, та іноземець, який упродовж декількох останніх років проживав в Україні.

Спільники за готівку скуповували на легальних пилорамах "ліві" пиломатеріали, виготовлені із незаконно зрубаних дерев у державних і комунальних лісгоспах на півночі Житомирщини. За оформлення митних документів "відповідала" мешканка Житомира, яка займалася отриманням легальних сертифікатів на продукцію.

Товар зловмисники переправляли морським транспортом у межах виконання контракту із іноземною фірмою. Спочатку у документах відправником була фіктивна комерційна структура, згодом залучили місцевого комерсанта, власника реального підприємства.

Зазначається, що для легалізації і переведення коштів у готівку фігуранти зареєстрували у Києві на підставних осіб низку фіктивних фірм. Керувала фінансовими операціями спільниця з Житомира.

"У межах досудового розслідування правоохоронці задокументували, що протиправна схема діяла протягом двох місяців. За цей час фігуранти вивезли понад 1,6 тисячі кубометрів пиломатеріалів вартістю більш ніж 4 мільйони гривень", - розповіли в СБУ.

Наразі бізнесмену, організатору оборудки, та спільниці повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246, ч. 1, 4 ст. 358 та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Ще одному учаснику оборудки, підприємцю з Коростеня, оголошено підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246, ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України.

З урахуванням перебування іноземця за кордоном вирішується питання щодо оголошення його у розшук.

Триває досудове розслідування. Пиломатеріали вартістю понад мільйон гривень, підготовлені до вивезення за кордон, знаходяться під арештом.

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила оборудку на понад 2,8 млрд грн на ринку цінних паперів, в результаті двом інвестиційним фондам заборонили торгівлю цінними паперами.