Справа "Бориспільського експресу": повідомлено про підозру посадовцям УЗ
Київ • УНН
КИЇВ. 10 червня. УНН. Правоохоронцями повідомлено про підозру у причетності до зловживань під час запровадження е-квитків на “Бориспільський експрес” чотирьом особам, серед яких директор філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ “Укрзалізниці” Олександр Войтко. Про це УНН повідомляє з посиланням на пресслужбу САП.
"За процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем при організації сервісу з продажу електронних квитків на “Бориспільський експрес” директору філії Головного інформаційно-обчислювального центру АТ “Укрзалізниці”, його колишньому заступнику та ще двом особам — директору приватної фірми та бенефіціарному власнику іншої приватної компанії“, - йдется в повідомленні.
Так, слідством встановлено, що у 2018 році посадовці “Укрзалізниці” ініціювали закупівлю нового програмного забезпечення для організації системи продажу е-квитків щодо “Бориспільського експресу”. Для уникнення проведення відкритих торгів службовці підробили документацію та, всупереч закону, організували закупівлю за переговорною процедурою.
“Проте в рамках проведеної експертизи було з’ясовано, що надане для продажу квитків на “Бориспільський Експрес” програмне забезпечення “Укрзалізниці” фактично дублює функціональні можливості вже наявного електронного сервісу https://booking.uz.gov.ua і тим самим не потребує додаткових витрат“,- зазначається в повідомленні.
Повідомляється, що зі свого боку розробник сервісу запропонував “Укрзалізниці” безкоштовно реалізувати електронний продаж на “Бориспільський експрес” — просто додавши відповідну опцію до вже функціонуючого сервісу.
“Однак, “Укрзалізниця” обрала інший спосіб отримання сервісу — витративши 10,4 млн гривень за придбання цієї опції у іншої компанії“, - йдеться в повідомленні.
Також лише після початку досудового розслідування і проведення слідчий дій керівництво державного підприємства “Укрзалізниця” зупинило розрахунок за програмне забезпечення і 10,4 млн гривень залишились на рахунках державної компанії.
"На сьогодні вказаним особам, причетним до реалізації злочинної схеми, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (“Незакінчений замах на заволодіння грошовими коштами АТ “Укрзалізниця” в особливо великому розмірі, вчинений службовими особами державної компанії шляхом зловживання власним службовим становищем за попередньою змовою групою осіб")“,- зазначається в повідомленні.
Нагадаємо, у травні Національне антикорупційне бюро України проводило обшуки у службових осіб АТ “Укрзалізниця” та представників низки приватних компаній.