Стало відомо, де у Києві можна пірнати на Водохреще
Київ • УНН
КИЇВ. 15 січня. УНН. Цього року для святкування Водохреще у межах Києва облаштували 11 локацій, на яких будуть працювати рятувальники і медики. Про це повідомила прес-служба КП "Плесо", передає УНН.
У 2019 році на кожній із цих локацій 19 січня з 7:00 до 21:00 чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти.
Дніпровський район:
- пляж "Дитячий" (біля каплички у Гідропарку);
- пляж "Венеція" (острів Долобецький);
- пляж "Передмістна Слобідка" (Гідропарк, навпроти Києво-Печерської лаври);
- пляж "Тельбін" (проспект Павла Тичини);
- пляж "Райдужний" (озеро Райдужне, вул. Марка Черемшини);
- пляж "Центральний" (Труханів острів).
Оболонський район:
- пляж "Вербний" (оз. Вербне, вул. Приозерна);
- місце масового відпочинку Наталка (затока Оболонь, вул. Прирічна);
- парк Наталка (вул. Оболонська Набережна);
- пляж "Пуща-Водиця" (ставок Горащиха, 7 лінія).
Деснянський район:
- зона відпочинку "Троєщина" (вул. Оноре де Бальзака).
При цьому у "Плесі" дали поради для забезпечення безпечного купання.
Перш за все, спеціалісти порадили підготуватися до купання заздалегідь. "У жодному разі не йдіть у крижану воду без попереднього виваженого і тривалого процесу загартування організму", - наголосили в КП.
Крім того, у КП порадили обирати спеціально облаштовану локацію для купання, де буде забезпечений нагляд фахівців рятувальної служби та чергових медиків. При цьому у КП наголосили, що вживання алкоголю перед або після занурення недопустимо.
"Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання. Насправді ж прискорює охолодження організму і збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Чай, кава, гарячий бульйон – будь-ласка, якщо немає індивідуальних протипоказань", - підкреслили у "Плесі".
Власне омовіння, за порадою експертів, треба проводити без різких рухів – повільно заходити у воду, поступово, прислухаючись до організму та самопочуття, але впевнено і свідомо. "Стрімголов забігати у воду – заборонено (можна і головою об кригу вдаритися, і небезпечний стрес для організму влаштувати)", - наголосили в КП.
Занурюватись треба, стоячи по пояс у воді, розвернувшись обличчям до берега і здійснюючи короткочасні занурення шляхом присідання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рятувальники розповіли, як правильно пірнати на Водохреще
Як пояснили у "Плесі", холодна вода впливає на організм таким чином, що з’являється сильна ейфорія, тому деякі люди починають плавати, що категорично не рекомендують робити фахівці.
"Не втрачайте контроль над своїм емоційним станом. Під час перебування у воді, уважно слідкуйте за можливими зауваженнями чергових рятувальників та негайно і безумовно виконуйте їх вказівки", - наголосили в КП.
Виходити на берег в "Плесі" порадили без поспіху і обережно. Найпоширенішою причиною травмування під час святкових обрядів 19 січня є послизання на кризі біля урізу води.
Одягтися слід у теплий вільний одяг, оскільки одяг, який обтягує, призводить до прискорення охолодження. Далі можна зігрітись теплими безалкогольними напоями і зайти у тепле приміщення.
Нагадаємо, Водохреще в Україні пройде без істотних опадів та сильних морозів.