Україна почала застосовувати Конвенцію Пан-Євро-Мед

Україна почала застосовувати Конвенцію Пан-Євро-Мед

Київ  •  УНН

 • 13354 перегляди

КИЇВ. 2 січня. УНН. Україна та Європейський Союз з 1 січня цього року почали застосовувати положення Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження, передає УНН з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

"З 1 січня 2019 року між Україною та Європейським Союзом у двосторонній торгівлі розпочато застосування положень Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження", - йдеться в повідомленні.

У Міністерстві зазначають, що Конвенція Пан-Євро-Мед є інструментом, який встановлює ідентичні правила походження товарів, що застосовуються в рамках угод про вільну торгівлю між її договірними сторонами.

Наразі учасницями Конвенції є 25 сторін, а саме: ЄС, країни ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), Албанія, Алжир, Боснія і Герцеговина, Грузія, Єгипет, Ізраїль, Йорданія, Ліван, Косово, Македонія, Марокко, Молдова, Палестина, Сербія, Сирія, Туніс, Туреччина, Україна, Фарерські острови та Чорногорія.

Так, зазначають в прес-службі, Україна наразі уклала угоди про вільну торгівлю з ЄС, ЄАВТ, Грузією, Македонією, Молдовою і Чорногорією, які є учасниками Регіональної конвенції.

Готується до підписання Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Продовжуються переговори щодо укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.

Як зазначають в Мінекономрозвитку, на практиці застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед означає, що український виробник зможе закуповувати сировину або комплектуючі в одній зі сторін-учасниць Конвенції, а готову продукцію експортувати до іншої учасниці Конвенції без сплати мита, або по заниженій ставці мита.

"Це сприятиме відкриттю нових виробничих потужностей, більшому використанню виробничого потенціалу, залученню до регіональних та міжнародних ланцюгів створення доданої вартості", - додали в прес-службі.

Як повідомляв УНН, Україна набула статусу учасниці Конвенції Пан-Євро-Мед 1 лютого 2018 року. Між учасницями Конвенції діє загалом понад 40 угод про вільну торгівлю.