Правоохоронці знайшли компанію, яка влаштувала сміттєзвалище з ртутьвмісних ламп
Київ • УНН
КИЇВ. 26 червня. УНН. Правоохоронці знайшли компанію, яка минулого року влаштувала сміттєзвалище із 30 тисяч ртутьвмісних ламп. Про це повідомили в прокуратурі Чернігівської області, передає УНН.
У відомстві нагадали, що небезпечні відходи було виявлено поблизу с. Змітнів Сосницького району. В ємностях з маркуванням навчальних закладів м. Києва знаходилися використані лампи, які мали у своєму складі ртуть і класифікуються як надзвичайно небезпечні (І клас небезпеки).
“За вказаним фактом було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 КК України (забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля).
Досудове розслідування у кримінальному провадженні, яке здійснюється територіальним органом Національної поліції, триває.
Зважаючи на небезпеку відходів, стихійне звалище було ліквідовано. Разом з цим, з метою відшкодування заподіяних збитків у сумі 77 тис. грн Менська місцева прокуратура звернулася з позовом до суду з вимогою їх стягнення з товариства, що, забезпечувало збирання та перевезення небезпечних відходів з установ м. Києва”, — повідомили у прокуратурі.
Позов направлено для розгляду до господарського суду міста Києва за місцезнаходженням відповідача.
Нагадаємо, за словами експертів, плачевна ситуація в сфері небезпечних відходів обумовлена безконтрольністю і безвідповідальністю. Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх де-небудь.
Перевірити підприємства практично неможливо — в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають “паперовою” або віртуальною. Після такої “утилізації” небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.
У Верховній Раді спробували змінити ситуацію і посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще в минулому році підготували законопроект, згідно з яким підприємства повинні будуть проходити обов’язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак, до цього часу законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.