Петиція освітян про збереження шкільної мережі набрала необхідну підтримку
Київ • УНН
Електронна петиція з вимогою зберегти шкільну мережу набрала понад 25 тисяч голосів менше ніж за тиждень. Авторка закликала уряд зберегти доступність освіти за місцем проживання.

Електронна петиція на урядовому порталі з вимогою зберегти шкільну мережу набрала більше необхідних 25 тисяч голосів менше ніж за тиждень. Про це повідомляє УНН.
Авторка електронного звернення, представниця освітян Оксана Єременуо закликала уряд зберегти доступність для українських дітей здобуття освіти за місцем проживання.
Деталі
У зверненні наголошується, що ухвалення законопроєктів №13120 від 18.03.2025 та №13121-1 від 26.03.2025 щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв фактично позбавить значну частину громад, особливо невеликих, можливості мати свої ліцеї та забезпечити своїх дітей можливістю отримати повну середню освіту.
Відповідно до запропонованого законопроєкту наповнюваність класів старшої профільної школи має становити не менше ніж 24 учнів, та не менше ніж 4 класи на паралелі одного навчального року. Отже, в ліцеї, з 2027 року має бути в 10-12 класах не менше ніж 288 дітей! А це просто недосяжний і штучний бар'єр для більшості ліцеїв, який повністю ігнорує реалії нашої країни
Відповідно, якщо дітей буде менше – держава припинить фінансування такого закладу. У такому випадку громада може зберегти ліцей, але утримання його, згідно із закону, повністю ляже на плечі самої громади. Сільські, селищні і навіть частина міських громад не зможуть відповідати такому драконівському критерію.
Авторка наголошує, що діти з сіл та містечок будуть змушені долати десятки кілометрів до "централізованих" ліцеїв. У результаті постане питання наявності гуртожитків при ліцеях та забезпечення відповідного побутового та безпечного середовища для неповнолітніх. Проте запропонований законопроєкт не визначає джерел фінансування всіх цих змін. Тому, доїжджаючи щодня, діти будуть змушені вставати на 1,5 год раніше і повертатись додому під вечір.
В умовах постійних обстрілів для працівників освіти, учнів, батьків має бути гарантоване безпечне освітнє середовище, зокрема, шляхом доступності здобуття освіти за місцем проживання.
Нагадаємо
У Міносвіти роз’яснили, що початкові школи та гімназії в Україні не закриватимуть, але зміниться вибір профілів і предметів учнями. Держава виділяє кошти на обладнання для лабораторій.