Національний банк запроваджує новий інструмент капіталізації банків
Київ • УНН
КИЇВ. 27 грудня. УНН. Національний банк України запроваджує новий інструмент капіталу з умовами конверсії / списання. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу НБУ.
Новий інструмент розширить можливості для збільшення рівня капіталізації банківської системи України та є першим кроком у реформуванні вимог до капіталу, запровадження яких заплановано на 2020 рік.
Основною характеристикою інструменту є здатність поглинати збитки банку (“loss absorption mechanism”) через конверсію або списання зобов’язань за таким інструментом за рахунок коштів інвесторів, а не за рахунок коштів інших кредиторів та держави.
Конверсію або списання зобов’язань за інструментом банк здійснює у разі настання тригерної події - зменшення рівня достатності основного капіталу банку (без врахування інструменту) нижче 6,25%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФГВФО достроково погасив кредит НБУ ще на 140 млн грн
Для здійснення конверсії кошти за інструментом спрямовуються на придбання простих акцій банку, що дозволить збільшити розмір статутного капіталу банку. У разі списання зобов’язань за інструментом банк отримає дохід, який “поглине” поточні збитки від його діяльності.
Новий інструмент є довгостроковим (строк залучення коштів – не менше ніж 50 років) та передбачає поступову амортизацію протягом 15 років до кінцевого строку погашення.
Інструмент наразі включатиметься до капіталу 1 рівня (основного капіталу) банку та після запровадження нових вимог до структури капіталу – до додаткового капіталу 1 рівня. Для включення інструменту до капіталу банк отримує дозвіл Національного банку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні немає передумов для девальвації гривні - НБУ
Вимоги до інструменту розроблені згідно з нормами законодавства ЄС, зокрема Регламенту (ЄС) № 575/2013 від 26.06.2013, додаткових Регламентів ЄС до нього та Директиви 2013/36/ЄС, які базуються на рекомендаціях Базеля ІІІ.
Новий інструмент впроваджується постановою Правління НБУ №148 від 22 грудня 2018 року "Про затвердження змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків України". Вона набуває чинності з 27 грудня 2018 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З’явився прогноз курсу долара та євро на 2019 рік