На Дніпропетровщині знищили 2 мільйони заборонених протипіхотних мін
Київ • УНН
КИЇВ. 27 вересня. УНН. Сьогодні у державному підприємстві "Науково-виробниче об’єднання "Павлоградський хімічний завод" у місті Павлоград Дніпропетровської області відбулася офіційна церемонія з нагоди знищення 2 мільйонів протипіхотних мін, які заборонені до використання Оттавською конвенцією. Про це УНН повідомили в Агенції НАТО з підтримки та постачання.
За інформацією прес-служби Міністерства оборони України, знищення протипіхотних мін типу ПФМ-1(С) здійснюється в Україні як елемент проекту Трастового фонду НАТО зі знищення звичайних боєприпасів, стрілецької зброї та легких озброєнь і протипіхотних мін типу ПФМ-1(С).
"Знищення мін здійснюється на прохання України з метою підтримки України у виконанні нею своїх зобов’язань згідно з Оттавською конвенцією. Беручи до уваги поточні виробничі можливості та потужності та розмір запасів, проект першопочатково був спрямований на підтримку України в знищенні 3 мільйонів мін. У ході здійснення утилізації Україна прийняла рішення та звернулася за допомогою до НАТО щодо знищення всього запасу мін, а саме 5,7 млн штук", – зазначили в Міноборони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримала 685 тис. євро на утилізацію боєприпасів
У січні 2012 року Верховна Рада України прийняла Закон про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та організацією НАТО з технічного обслуговування і постачання про демілітаризацію стрілецької зброї та легких озброєнь, звичайних боєприпасів та протипіхотних мін типу ПФМ-1(С).
У лютому 2013 року між NSPA, МОУ України та Павлоградським хімічним заводом була підписана Рамкова угода про знищення протипіхотних мін ПФМ-1(С). І за короткий період за кошти НАТО було знищено 332 352 мін.
У грудні 2014 року NSPA і ЄС підписали угоду про внесок Євросоюзу в цей проект. І після підписання знищення небезпечних мін здійснюється коштом спільного фінансування НАТО та ЄС.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 українських підприємств утилізуватимуть боєприпаси у рамках співпраці з НАТО
"Україна також надає свій суттєвий внесок у фінансування робіт, покриваючи баланс у вартості робіт. Крім того, Україна відповідальна за практичне виконання робіт з дотриманням європейських вимог до охорони праці та навколишнього середовища", – проінформували у Міністерстві.
У листопаді 2016 року відбулася урочиста церемонія, присвячена знищенню 1 млн мін типу ПФМ-1(С).
Зараз ідуть переговори та досягнуте загальне розуміння щодо знищення всіх наявних запасів протипіхотних мін типу ПФМ-1(С), які зберігаються в Україні. Йдеться про збільшення загальної кількості мін, які буде знищено, до 5 766 768 одиниць.
"Станом на сьогодні, темпи утилізації відповідають вимогам НАТО: загалом вже знищено 2.018.928 протипіхотних мін типу ПФМ-1(С)", – уточнили у Міноборони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО виділило майже 700 тис. євро на утилізацію українських боєприпасів
Нагадаємо, протягом чотирьох років з Харківської області планується вивезти та утилізувати близько 20 тис. тонн старих та непридатних боєприпасів.