Головним фактором для розвитку урановидобутку в Україні є кошти - А.Бакарджиєв
Київ • УНН
КИЇВ. 5 грудня. УНН. Для того, щоб в Україні урановидобуток в Україні став перспективним напрямком в першу чергу необхідне фінансування. Таку думку у інтерв’ю УНН висловив науковець, провідний фахівець, екс-генеральний директор КП “Кіровгеологія”, лауреат Державної премії СРСР в області науки і техніки Анатолій Бакарджиєв.
“Для того, щоб урановидобуток в Україні став перспективним напрямком — ред..) в першу, другу і третю чергу необхідне фінансування. Якщо урановидобуток фінансуватимуть, то ця галузь стане привабливою, у молоді з’явиться інтерес, щоб піти працювати у цю галузь”, — сказав А.Бакарджиєв.
Окрім того він зауважив, що проблемою є, і дефіцит кадрів, але їх можна навчити за допомогою навчання в інших країнах.
“Так, в нас дефіцит кадрів, але їх можна відправляти навчатися в інші країни. От наприклад, у 1944 році, коли починався урановий проект, таких спеціалістів теж не було. Були лише рядові геологи, і вони вчилися на ходу і створили потужну індустрію. У Радянському Союзі наші спеціалісти високо цінувалися, правда, їм був заборонений виїзд за кордон, лише в відрядження в країни народної демократії”, — додав А.Бакарджиєв.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, за словами головного геолога КП “Кіровгеологія” Олексія Фальковича, для появи інвестицій у галузі урановидобування потрібна політична воля.
Як повідомляв УНН, в Міненерговугілля повідомили, що в Україні є потреба освоєння нових уранових родовищ методом підземного вилуговування.
“З метою збільшення видобутку уранової руди до забезпечення власних потреб вбачається за необхідне освоєння Новокостянтинівського родовища — найбільшого в Європі родовища уранових руд, що є пріоритетним напрямом розвитку уранової промисловості України. Проектна потужність Новокостянтинівської шахти складає 1500 тис. тонн уранової руди на рік (2400 тонн урану). Однак, на теперішній час ДП "Схід ГЗК“ не має фінансової можливості щодо реалізації даного проекту”, — зазначили у відомстві.