Кабмін продовжив карантин в Україні до 30 квітня
Київ • УНН
КИЇВ. 17 лютого. УНН. Кабінет міністрів України продовжив термін дії карантину на території України до 30 квітня, встановлюючи його у форматі адаптивного карантину, передає кореспондент УНН.
Деталі
Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду. Також Кабмін продовжив режим надзвичайної ситуації до 30 квітня.
Окрім того, уряд ухвалив рішення про встановлення адаптивного карантину в Україні. Зміни набудуть чинності з 24 лютого 2021 року.
Зазначимо, що на території України діятиме “жовтий” рівень епідеміологічної небезпеки з відповідними обмеженнями та протиепідеміологічними заходами, що наразі діють на всій території. Наприклад, у “жовтій” зоні закладам харчування та розважальним закладам дозволять працювати на годину довше, ніж тепер — тобто до 24 години.
У разі настання в регіоні ознак “червоного” рівня епідеміологічної небезпеки рішенням Державної комісії ТЕБ та НС на території всього регіону вводяться додаткові обмеження, аналогічні обмеженням, які були встановлені з 8 до 25 січня 2021 року.
Зокрема:
- Заборонятиметься робота кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).
- Заборонятиметься приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
торгівлі виключно товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, на торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами.
Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень;
- Заборонятиметься робота кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів, театрів.
- Заборонятиметься відвідування закладів освіти, торгівля непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.
- Продовжить працювати громадський транспорт.
Так, у МОЗі визначили основні критеріїв, що можуть стати передумовою для запровадження "червоної" зони:
- Завантаженість ліжок з киснем у області перевищує 65%;
- Кількість госпіталізованих в області становить 60 людей на 100 тисяч населення за останні 7 днів;
- Зростання кількості госпіталізації щонайменше у два рази за останні 7 днів;
- Кількість тестуваннь в області (експрес та ПЦР-тестування) за останні 7 становить не менше трьохсот на 100 тисяч населення;
- Кількість позитивних результатів в області становить понад 20% за останні 7 днів.
Область потрапить у “червону” зону в тому разі, якщо ситуація в регіоні відповідатиме двом з вищевказаних критеріїв.
Доповнення
Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запровадили з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували і влітку перевили у форму адаптивного карантину.
З 8 по 24 січня в Україні діяв жорсткий карантин. Його вводили, щоб "збити" хвилю захворюваності на COVID-19. Голова МОЗ Степанов зазначав, що головного ефекту від січневого "локдауну" вдалося досягти.
Україна з 25 січня повернулася до обмежень, які діяли до січневого жорсткого карантину, - по всій території країни правила "помаранчевої" зони.
Загалом дію обмежень до сьогоднішнього рішення було продовжено до 28 лютого.
Кольорами регіони позначають у межах адаптивного карантину - зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення COVID-19, залежно від епідемічної ситуації. Зважаючи на "колір" регіону різняться й обмежувальні заходи.