У Вільнюсі підняли бойовий прапор з Бахмута

У Вільнюсі підняли бойовий прапор з Бахмута

Київ  •  УНН

 • 603349 перегляди

КИЇВ. 11 липня. УНН. У Вільнюсі підняли бойовий прапор 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», яка воює під Бахмутом. Президент Володимир Зеленський заявив, що Бахмут – це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі. Про це він сказав під час виступу у Вільнюсі на концерті в честь підтримки членства України в НАТО, передає УНН.

Так, під Гімн України було піднято український бойовий прапор з Бахмута.

Цитата

«Сьогодні тут, у Вільнюсі, український бойовий прапор з Бахмута. Бахмут – це одна з найбільш визначальних битв за свободу в Європі, і її саме так будуть згадувати наші діти і онуки. Цей наш бойовий прапор з Бахмута означає, що ніколи знову литовцям не доведеться битись проти російських солдатів ані під Вільнюською телевежею, ані в будь-якому іншому місці вашої столиці вашої країни! Литва завжди буде тільки вашою!», - наголосив Зеленський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАТО дасть Україні безпеку, а Україна зробить Альянс сильнішим: Зеленський у Вільнюсі

Він зазначив, що цей прапор означає, що ніколи знову не буде депортацій з країн Балтії в Сибір.

«Ніколи знову не буде поділів Польщі і приниження загарбниками Угорщини. Ніколи знову не буде танків в Празі та “зимових війн” проти свободи Фінляндії… Жодних окупацій в Європі більше не буде!», - сказав Зеленський.

Він зауважив, що український прапор хоч і пробитий кулями, але живий, гордий та вільний, – означає, що і кожен прапор націй Європи буде живим, гордим та вільним.

«Там в руїнах Бахмута, на полях інших битв в Україні залишаться розбитими російські загарбницькі амбіції. І не Україна чи хтось інший в нашій Європі, а саме вони, російські загарбницькі амбіції, будуть в руїнах», - сказав Президент.

Додамо

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції після Вільнюського саміту заявив, що лідери НАТО ухвалили скасувати План дій щодо членства України. Крім цього, вони підтримали надання багаторічної програми допомоги Києву та створення нової Ради НАТО-Україна замість Комісії.