Що входить у 10-й пакет санкцій ЄС проти рф: повний список

Що входить у 10-й пакет санкцій ЄС проти рф: повний список

Київ  •  УНН

25 лютого 2023, 09:45  •  2196117 перегляди

КИЇВ. 25 лютого. УНН. До річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну Рада ЄС ухвалила сьогодні десятий пакет санкцій, що є "ще одним поворотом гайки для уряду російської федерації і тих, хто несе відповідальність за агресивну війну росії", ідеться в комюніке євроінституції, пише УНН.

Деталі

Як повідомляється, нові санкції передбачають:

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Сьогоднішнє рішення накладає подальші заборони на експорт критично важливих технологій та промислових товарів, таких як електроніка, спеціалізовані транспортні засоби, деталі машин, запасні частини для вантажних автомобілів та реактивних двигунів, а також товари для будівельного сектору, які можуть бути спрямовані російським військовим, такі як антени або крани.

Список предметів обмеженого використання, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню сектора оборони та безпеки росії, тепер включатиме додаткові нові електронні компоненти, які використовуються в російських системах озброєння, що використовуються на полі бою, включаючи безпілотники, ракети, гелікоптери, а також конкретні рідкоземельні матеріали, електронні інтегральні схеми та тепловізійні камери.

Товари подвійного призначення також є мішенню. Сьогоднішнє рішення розширює підсанкційний список суб'єктів, які безпосередньо підтримують військово-промисловий комплекс рф в її агресивній війні, ще на 96 суб'єктів, тим самим накладаючи на них жорсткіші експортні обмеження.

Вперше до цього списку увійдуть сім іранських підприємств, які виробляють військові безпілотні літальні апарати, які використовували російські військові в агресивній війні, зокрема проти цивільної інфраструктури.

Окрім того, Рада ЄС вирішила заборонити транзит через росію товарів і технологій подвійного призначення, що експортуються з ЄС, щоб уникнути обходу санкцій.

Нарешті, запроваджуються додаткові обмеження імпорту товарів, які приносять значний дохід рф, як-от асфальт і синтетичний каучук.

Мовлення

З метою протидії систематичній міжнародній кампанії рф з дезінформації та маніпулювання інформацією, спрямованої на дестабілізацію сусідніх із нею країн, ЄС та її держав-членів, Рада ЄС ініціювала процес припинення дії ліцензій на мовлення двох додаткових засобів масової інформації: RT Arabic та Sputnik Arabic. Ці ЗМІ, як повідомляється, перебувають під постійним прямим чи непрямим контролем керівництва рф та використовуються останнім для своїх безперервних та узгоджених дій щодо дезінформації та військової пропаганди, які узаконюють російську агресію та підривають підтримку України. Відповідно до Хартії основних прав ці заходи не завадять цим ЗМІ та його співробітникам здійснювати діяльність у ЄС, крім мовлення, тобто, проводити дослідження та інтерв'ю.

Критична інфраструктура

Сьогоднішнє рішення обмежує можливість для громадян рф займати будь-які посади в керівних органах критично важливих інфраструктур та організацій ЄС, оскільки вплив росії в цих органах може поставити під загрозу їхнє нормальне функціонування і, зрештою, створити загрозу для надання основних послуг європейським громадянам.

Енергетика

Рада ЄС ввела заборону на надання потужностей для зберігання газу (за винятком частини об'єктів СПГ) громадянам рф, щоб захистити безпеку постачання газу до ЄС та уникнути використання росією своїх постачань газу як зброї та ризиків маніпуляцій на ринку.

Зобов'язання зі звітності

З метою забезпечення ефективності заборон на заморожування активів Рада ЄС вирішила запровадити більш детальну звітність про кошти та економічні ресурси, що належать включеним до санкційного списку фізичним та юридичним особам, які були заморожені або зазнали будь-якого переміщення незадовго до включення до списку. Рада ЄС також ввела нові зобов'язання щодо звітності перед державами-членами та Єврокомісією стосовно іммобілізованих резервів та активів центрального банку росії. Понад те, експлуатанти повітряних суден повинні повідомляти про нерегулярні рейси свої національні компетентні органи, які потім інформують інші держави-члени.

Санкційні списки

На додаток до економічних санкцій Рада ЄС вирішила внести до списку значну кількість додаткових фізичних та юридичних осіб.

Три російські банки були додані до списку тих, на кого поширюється заморожування активів та заборона надання коштів та економічних ресурсів.

"Відповідні правові акти невдовзі буде опубліковано в Офіційному журналі ЄС", - зазначили у Раді ЄС.

Новини по темi

Що входить у 10-й пакет санкцій ЄС проти рф: повний список

До річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну Рада ЄС ухвалила сьогодні десятий пакет санкцій, що є "ще одним поворотом гайки для уряду російської федерації і тих, хто несе відповідальність за агресивну війну росії", ідеться в комюніке євроінституції, пише УНН.

Політика • 25 лютого 2023, 09:45  •  2196117 перегляди
Що входить у 10-й пакет санкцій ЄС проти рф: повний список

росіяни обстріляли Херсон: у лікарні опинилися троє місцевих

У Херсоні двоє працівників обласної аварійно-рятувальної служби дістали уламкові поранення через російський обстріл. У лікарні опинилися троє місцевих жителів. Про це повідомляє Херсонська ОВА і керівник ОП Андрій Єрмак у Telegram, передає УНН.

Війна • 25 лютого 2023, 09:30  •  962002 перегляди
росіяни обстріляли Херсон: у лікарні опинилися троє місцевих

G20 не змогла дійти консенсусу щодо опису війни через блокування рф та Китаєм - Reuters

Фінансові лідери країн G20 не змогли дійти консенсусу щодо опису війни в Україні і, ймовірно, завершать зустріч в Індії в суботу без спільного комюніке, з посиланням на делегатів повідомляє Reuters, пише УНН.

Війна • 25 лютого 2023, 09:19  •  1596919 перегляди
G20 не змогла дійти консенсусу щодо опису війни через блокування рф та Китаєм - Reuters

Рада ухвалила перші зміни до Держбюджету-2023: що передбачають

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект щодо внесення перших змін до Державного бюджету на 2023 рік. Про це повідомляє УНН з посиланням на повідомлення на сайті ВР.

Економіка • 25 лютого 2023, 08:59  •  2600821 перегляди
Рада ухвалила перші зміни до Держбюджету-2023: що передбачають

На столичному мосту Патона сталася ДТП, рух ускладнено

У Києві рух через міст Патона ускладнено через ДТП - в обох напрямках. Про це повідомляє патрульна поліція Києва у Telegram, передає УНН.

Київ • 25 лютого 2023, 08:54  •  2337074 перегляди
На столичному мосту Патона сталася ДТП, рух ускладнено

Офіційно: ЄС ухвалив 10-й пакет санкцій проти рф - у списку 121 особа та організація, торгівля та пропагандисти

До десятого пакету санкцій Європейського Союзу проти рф увійшли, серед іншого, 121 фізична та юридична особа, торгівля та пропагандистські російські ЗМІ. Про це повідомляє Верховний представник ЄС з закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у Twitter, пише УНН.

Політика • 25 лютого 2023, 08:48  •  1441305 перегляди
Офіційно: ЄС ухвалив 10-й пакет санкцій проти рф - у списку 121 особа та організація, торгівля та пропагандисти

У Києві за рік війни народилося понад 16 тис. дітей

У Києві за рік повномасштабної війни рф проти України одружилося понад 24 тис. пар та народилося понад 16 тис. дітей. Про це повідомляє КМДА, передає УНН.

Київ • 25 лютого 2023, 08:32  •  2233509 перегляди
У Києві за рік війни народилося понад 16 тис. дітей

лукашенко прокоментував інформацію про плани рф щодо захоплення білорусі

Білоруський правитель олександр лукашенко, коментуючи інформацію про стратегію рф щодо білорусі, яка пов'язана з поглинанням її до 2030 року, заявив, що республіка білорусь - незалежна суверенна держава. Про це повідомляє БЕЛТА, передає УНН.

Новини Світу • 25 лютого 2023, 08:24  •  4311573 перегляди
лукашенко прокоментував інформацію про плани рф щодо захоплення білорусі

Рік стійкості та єдності: Зеленський показав відео про боротьбу українців проти рф

Президент України Володимир Зеленський опублікував відео про початок повномасштабного вторгнення росії в Україну та відчайдушний опір цивільного населення та українських військових, передає УНН.

Мультимедіа • 25 лютого 2023, 08:05  •  6553643 перегляди
Рік стійкості та єдності: Зеленський показав відео про боротьбу українців проти рф

На Одеській трасі сталася ДТП, рух ускладнено

Через ДТП на автодорозі Київ - Одеса рух транспорту ускладнено. Про це повідомляє патрульна поліція України у Telegram, передає УНН.

Кримінал та НП • 25 лютого 2023, 07:56  •  1824083 перегляди
На Одеській трасі сталася ДТП, рух ускладнено