Постановку жінок на військовий облік хочуть перевести в онлайн. Але на медогляд все одно доведеться прийти

Постановку жінок на військовий облік хочуть перевести в онлайн. Але на медогляд все одно доведеться прийти

Київ  •  УНН

 • 15196 перегляди

КИЇВ. 28 грудня. УНН. Міноборони працює над тим, щоб перевести в онлайн та автоматизувати процес постановки жінок на військовий облік - там, де це можливо. Про це в ефірі “Сніданку з 1+1” повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, пише УНН.

Цитата:

“Наші центри комплектування вже заявили, що вони готові до цього – щоб прийняти жінок і ставити на облік, тому що ця процедура така сама, як у чоловіків. Але, настав час переводити все це у цифровий формат - для жінок і чоловіків. Тому, ми зараз працюємо над тим, щоб ті процедури, які можна перевести, щоб переводили”, - заявила Маляр.

“Тому що треба зрозуміти: огляд лікаря онлайн не можна зробити. Але можна підтягнути технічно ті довідки, які у людини є”, - додала вона.

Деталі

Зі слів заступниці міністра, у відомстві вже працюють над тим, щоб спростити цю процедуру і щоб там, де можна було “електронно підвести інші реєстри і передати їх у територіальні центри комплектування” – зробити це.

Контекст

Днями з’явився наказ Міністерства оборони щодо суттєвого розширення переліку професій, який зобовʼязує жінок стати на військовий облік. Перелік, затверджений наказом Міноборони, охоплює сотні спеціальностей та професій. Так у список додали медійників та комунікаційників усіх категорій — журналістів, операторів, піарників, видавців, бібліотекарів, перекладачів, медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів тощо.

23 грудня МОУ та ЗСУ вийшли на брифінг з роз’ясненнями щодо нововведень, які викликали чималий суспільний резонанс. За інформацією, що була озвучена на брифінгу, жінки мають стати на військовий облік до кінця 2022 року. Водночас не виключено, що ці строки будуть продовжені.

На облік мають стати всі жінки віком від 18 до 60 років, професії яких було визначено Міноборони і які є придатними для цього за станом здоров’я. Вагітність та наявність малолітніх дітей зобов’язання не скасовує.

У разі ж порушення правил військового обліку громадянки будуть змушені сплатити штраф до 1,5 тис. грн, а роботодавці — до 8,5 тис. грн.

Згодом стало відомо, що Міністерство оборони України має намір переглянути список професій для війскового обліку жінок у бік зменшення.