Ліки, що зберігалися з порушеннями, загрожують пацієнтові трагічними наслідками - лікар
Київ • УНН
КИЇВ. 1 грудня. УНН. Неналежне зберігання лікарських засобів на аптечних складах, зокрема, із порушенням температурного режиму, може призвести до псування ліків, а у підсумку навіть до анафілактичного шоку у пацієнта, який їх вжив. Про це у коментарі УНН повідомила лікар Броварської ЦРЛ Наталія Курченко
“В лікарській практиці є така фраза як побічна реакція. Все залежить від лікарського засобу, та реакція може бути різною, може бути анафілактичний шок, є і такі випадки.
Відсутність температурного режиму (зберігання ліків, — ред.) — це удар по здоров’ю пацієнта. Це дуже важливо, особливо, якщо ми говоримо про інсуліни, сироватки, вакцини, тому що тоді наслідки даної вакцинації і наслідки для організму людини — це непередбачувані наслідки.
Так, може бути навіть летальний випадок, все залежить від того, як поведе себе організм і тут вкрай складно спрогнозувати. Але те що дотримання чіткого температурного режиму має бути, це однозначно.
В плані цукрового діабету, наприклад, — це буде кома (у разі вживання зіпсованих ліків), це однозначно кома”, — розповіла вона.
Нагадаємо, на разі фармсклади та аптеки не перевіряють на наявність засобів безперебійного електропостачання.
При цьому, не всі аптеки готові до віялових відключень світла. Лише частина з опитаних представників різних фармзакладів повідомили що мають генератори на випадок вимкнення світла, аби забезпечувати роботу холодильників з ліками.
І якщо аптечний заклад не забезпечений генератором, який підтримує температуру в холодильнику на випадок відключення електроенергії, то низка медпрепаратів можуть за короткий проміжок часу просто перетворитися на отруту.
Також нагадаємо, великі фармсклади зобов’язані гарантувати дотримання температурного режиму у разі віялових відключень електроенергії.
За словами С.Дяченка, на Київську область можуть чекати віялові відключення електроенергії. Зокрема, це можливо, у разі холодної зими.