Держава марно витрачає шалені кошти на НАБУ - заслужений юрист України
Київ • УНН
КИЇВ. 15 листопада. УНН. Заслужений юрист України, народний депутат чотирьох скликань Верховної Ради Юрій Кармазін вважає марними витрати державного бюджету на утримання Національного антикорупційного бюро, повідомляє УНН.
Цитата
“Мені просто соромно, що в нас НАБУ відноситься до так званих правоохоронних органів. У нас органу, який бореться на найвищому рівні з корупцією — немає. Ситник виявився просто порожнім. В цілому майже мільярд доларів, які витрачені на НАБУ, НАЗК та інші — виявилися абсолютно неефективними”, — прокоментував він.
Кармазін додає, що коли Україна почала виконувати вказівки міжнародних партнерів, це зовсім ніяк не допомогло у боротьбі корупції, а навіть примножило її.
“Я вважаю, що те, що Україна почала вислуговуватися та виконувати вказівки семобоярщини, семопосольщини — це величезна шкода для українського народу та українського бюджету”, — наголосив юрист.
На його думку, в Україні повинен бути єдиний антикорупційний орган, який буде розподілятися на декілька департаментів.
“Через це нам потрібно було прийняти просте та зважене рішення — всі ці органи зливаються разом. Це повинні бути департаменти одного серйозного органу, з людиною на чолі, яку буде обирати парламент, тому що ми живемо в парламентсько-президентській країні. І безперечно, щоб була якась звітність”, — пояснив Кармазін.
Також він нагадав, що важливим фактором подібних органів є звітність, завдяки якій можна відстежувати ефективність роботи.
“А в нас звітність тільки перед цією посольщиною. Я 4 роки очолював комітет з боротьби зі злочинністю та корупцією, я та людина, яка очолювала депутатську комісію, яка довела свою спроможність і відзвітувала в Верховній Раді, що виявляється, можна все розслідувати. Через це я вважаю, те, що відбувається на сьогодні в державі — це марне витрачання коштів. Заробітні плати в корупційних структурах мають бути прирівняні до офіцерських. Вище, ніж офіцер в армії ніхто отримувати не може. А тут вони сидять й просиджують. Направили сорок справ і що. Це “позорищє”, — додав юрист.
На його думку, все керівництво НАБУ, зокрема Ситник та Углава демонструють нульову ефективність.
“Я вважаю, що вони показали неефективність функціонування такого органу. Керівництво, і зокрема його перший заступник Углава (Гізо Углава — ред.), з американським „отливом“, я вважаю абсолютно нульовими, неефективними і для держави злочинними. Якщо просто закрили б цей орган, просто нічого не змінилося б. Схеми, які були, вони залишилися. Розкрадання держави продовжується. Найбільші схеми це Фонд державного майна, ось вам приклад, як працюють”, — резюмував Кармазін.
Додамо
Критики НАБУ заявляють, що орган надто дорого обходиться українцям за його сумнівної ефективності.
За останні 5 років рівень довіри до НАБУ знизився удвічі. Більше, ніж НАБУ українці довіряють майже всім іншим органам, зокрема поліції, прокуратурі та СБУ.
Гучні справи бюро, на які держава витрачає людські ресурси та значні кошти платників податків нерідко закриваються ВАКС як бездоказові.
Зокрема нещодавно антикорупційний суд закрив справу “Роттердам+” та виправдав ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна.
Як розповіла адвокат Ірина Одинець, НАБУ програло у суді, бо вродовж розслідування детективи в зазначених справах “малювали” судові експертизи в дружніх приватних конторах, а потім ними маніпулювали.
Додамо, що закриту у суді справу “Роттердам+” розслідували ті ж детективи, що нині оголосили підозру меру Одеси Геннадію Труханову і ще 15 особам. Традиційно, збитки у справі для НАБУ встановили приватні судові експерти, послугами яких постійно користуються за кошти бюджету детективи.
Сам Труханов називає справу проти себе замовною, а замовниками називає Михайла Саакашвілі і Аднана Ківана, які товаришують з першим заступником директора НАБУ грузинського походження Гізо Углавою.
До речі, Ківан спровокував світовий скандал, куди втягнув Президента Володимира Зеленського — закрив багаторічне видання Kyiv Post через те, що редакція начебто не виконувала його забаганки.