Рада схвалила закони для боротьби з підкупом іноземних посадовців: що чекає юросіб
Київ • УНН
Парламент прийняв законопроєкти №10319 та №11443 щодо боротьби з підкупом іноземних посадових осіб. Документи посилюють відповідальність юридичних осіб та запроваджують нові податкові заходи для протидії корупції.
Парламент ухвалив у цілому законопроєкти щодо боротьби з підкупом іноземних посадових осіб. Ухвалення законів було необхідним для подання заявки на членство в Організацію економічного співробітництва. Про це УНН повідомляє із посиланням на нардепа Ярослава Железняка.
Деталі
За словами Железняка, схвалено в цілому законопроєкт №10319 стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях. Документ підтримали 287 нардепів.
В одній зі статей Податкового кодексу з’явиться пункт про вручення хабаря службовцю з іншої країни. Виявляти та розслідувати такі порушення зобовʼяжуть Національне антикорупційне бюро. За вручення або обіцянку неправомірної вигоди можуть загрожувати штрафи.
Також Рада проголосувала за законопроєкт №11443, який відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення приводить у відповідність з міжнародними стандартами. "За" проголосував 261 народний обранець.
Як зауважив Железняк, це дуже важливі кроки для подальшого руху України до членства в OECD.
"Закони треба було прийняти у грудні до наступного етапу перемовин щодо цього питання. 13 грудня фінальний звіт перед подачею заявки", - розповів нардеп.
Нагадаємо
Верховна Рада повідомляла, що законопроєкту №11443 має на меті посилити боротьбу з підкупом у міжнародних ділових операціях. Документ спрямований на підвищення відповідальності юридичних осіб за корупційні правопорушення, що є важливим кроком у зміцненні довіри міжнародної спільноти до України.
Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас наголосив, що законопроєкт запроваджує в Україні інститут заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб за вчинення підкупу іноземних посадових осіб.
Це новий інститут для України, проте у таких розвинутих країнах як — США, Франція, Німеччина — це є стандартом. Законопроєкт передбачає запровадження окремої відповідальності юридичних осіб.
Також він встановлює правила застосування заходів кримінально-правового характеру, збільшує розміри штрафів та надає можливість застосування додаткових (нефінансових) заходів, таких як — тимчасові обмеження діяльності юридичних осіб.
Окрім того, зміни до Кримінального процесуального кодексу України регламентують здійснення кримінального провадження щодо застосування цих заходів у спеціальному порядку.