Наказ розігнати протестувальників поблизу Білого дому віддав Генпрокурор США - ЗМІ
Київ • УНН
КИЇВ. 3 червня. УНН. Розігнати протестувальників з території поблизу Білого дому було рішенням міністра юстиції - генерального прокурора США Вільяма Барра. Про це повідомляє УНН спираючись на дані The Washington Post та CNN.
Як повідомив неназваний співрозмовник WP з Мінюсту США, Барр “особисто наказав посадовцям компетентних органів на місці подій „зачистити“ вулиці у Лафайет-сквер” незадовго до того, як невелику площу перетнув президент США Дональд Трамп, який відвідав розташовану поруч церкву Святого Іоанна. У цьому храмі сталась пожежа під час протестів в столиці США і Трамп вирішив зробити символічне фото на цьому місті.
Як пояснюється в публікації, рішення “про розширення периметра безпеки” у вашингтонської резиденції американського лідера було колективно вироблено правоохоронними органами США в неділю пізно ввечері або у вівторок вранці. Однак до моменту приїзду Барра на нараду в Білий дім у вівторок після обіду воно так і залишалося нереалізованим. У зв’язку з цим міністр поговорив з декількома колегами з силового блоку уряду США, після чого віддав вказівку виконати вже наявний на той момент план, уточнюють видання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АР: під час протестів у США загинуло щонайменше 11 осіб
У свою чергу старший радник президента США Келліенн Конуей запевнила у вівторок, що протестувальників розігнали через “надмірні заворушення”, а не в зв’язку з відвідуванням Трампом церкви Святого Іоанна.
“Я про це питала. Мені сказали, що був план розширити периметр від вулиці Ейч до (наступної) вулиці Ай зважаючи на події, які відбулися за день до цього. І я читала публікації про те, що міністр юстиції — генеральний прокурор (США Вільям Барр) говорив про розширення периметра — знову-таки, з огляду на насильства, підпалів та анархії, які мали місце за день до цього. Так що це (розгін протестувальників) було здійснено”, — сказала Конуей журналістам в Білому домі. Як вона стверджувала, Трамп не причетний до вироблення рішень із цього приводу. “Ясно, що президент не знає, яким саме чином компетентні органи забезпечують його пересування”, — додала помічник глави американської адміністрації.
Масові протести в США тривають з 26 травня. Їх спровокувала смерть афроамериканця Джоржда Флойда під час затримання в місті Міннеаполіс. Спочатку акції проти поліцейського расизму і насильства проходили в самому Міннеаполісі, потім поширилися на інші міста. Вони супроводжуються зіткненнями з поліцією і погромами. У багатьох містах введена комендантська година, задіяна Національна гвардія.
Джордж Флойд помер після того, як співробітник поліції більше 8 хвилин стояв коліном на його шиї, притискаючи її до землі. Поліцейський затриманий, йому пред’явлено звинувачення в ненавмисному вбивстві. Перша експертиза показала, що причиною його смерті могло стати поєднання чинників: хвороби серця, задушливий прийом і наявність інтоксикантів в організмі. Друга експертиза, яку замовили родичі Флойда, прийшла до висновку, що він загинув від нестачі кисню.