"Формула миру в Україні – це втілений у життя Статут ООН" - Кулеба

"Формула миру в Україні – це втілений у життя Статут ООН" - Кулеба

Київ  •  УНН

4 серпня 2023, 12:06  •  446295 перегляди

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Голова МЗС України Дмитро Кулеба в своєму Twitter заявив, що українська Формула миру, насправді являє собою втілений у життя Статут ООН, який колись схвалили 140 країн, передає УНН.

Цитата

"Формула миру в Україні – це, по суті, втілений у життя Статут ООН. Його пункти повністю відповідають відповідним резолюціям ГА ООН, схваленим понад 140 країнами. Підтримка Формули означає підтримку не лише справедливого та міцного миру в Україні, а й міжнародного права", - написав очільник МЗС України. 

Доповнення

15 листопада 2022 року під час виступу на саміті G20 Зеленський представив українську "Формулу світу", до якої входить 10 пунктів. Вона передбачає координацію міжнародних зусиль щодо встановлення ядерної, енергетичної та продовольчої безпеки. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Президент Володимир Зеленський на робочій сесії саміту «Назустріч мирному, стабільному та процвітаючому світу» за участю країн G7 в кінці травня зауважив, українська формула миру розроблена так, що кожен її пункт був підтриманий резолюціями ООН. Всі пункти формули миру базуються на цих резолюціях, і всі країни, присутні на саміті «Групи семи» та країни-партнери в різні роки підтримували й голосували за ці резолюції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Формула миру": Україна запросила африканську Гамбію приєднатися

Ukraine’s Peace Formula is essentially the UN Charter put into action. Its items are completely consistent with relevant UNGA resolutions approved by over 140 nations. Supporting the Formula means supporting not only just and lasting peace in Ukraine, but also international law.

— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) August 4, 2023