Енергоблоки наших АЕС не спроектовані під маневрові режими - С.Дяченко
Київ • УНН
КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Для того, щоб запроваджувати на українських АЕС маневрові режими, потрібно провести низку проектних заходів, бо наші енергоблоки, взагалі-то, не спроектовані під таку роботу. Про це у коментарі УНН зазначив експерт з енергетичних питань Сергій Дяченко.
“Те, що ці блоки не спроектовані під маневрові режими — це правда. Другий факт — на них були проведення певні випробовування у маневрових режимах. Такі експериментальні варіанти.
У Франції, наприклад, блоки працюють у маневрових режимах, але вони пристосовані для цього, спроектовані під це. Тому, звичайно, нам перш, ніж використовувати блоки у маневрових режимах — треба провести повністю усі необхідні проектні заходи, експериментальні, погоджувальні... І тільки після цього це робити”, — сказав він.
За словами експерта наразі Україна немає повного циклу виробництва ядерного палива для потреб власних АЕС, проте може нарощувати видобуток урану.
“Якби ми зробили повний цикл — то ми стали б енергонезалежними, у першу чергу, самі для себе.
Ми зараз хочемо добудовувати ще два енергоблоки, а тому актуальним стає питання нарощення видобутку власного урану. Плюс, оскільки у нас є свої запаси ( урану)... Я до речі бачив інформацію, що хочуть у нас купувати уран. То я б не радив його продавати, бо це ресурс для стратегічного палива, і його не так багато в світі. Уран треба видобувати для нас і зробити тут виробництво ядерного палива і обслуговувати свої АЕС. Краще розвивати атомну електроенергію і експортувати вже електроенергію. Оце б було найкраще рішення”, — вважає С.Дяченко.
Нагадаємо, Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ініціювало застосування режиму маневрування на атомних електростанціях з метою економії.
Так, в своєму Плані дій на 2016 рік Кабінет Міністрів України запланував до 31 грудня ввести маневрування енергоблоками атомних станцій для добового регулювання потужності об’єднаної енергосистеми.
як повідомляв УНН, за словами експерта Романа Ніцовича, маневрування атомних блоків для заощадження електроенергії є скоріше винятком, ніж світовою практикою.
“Ця ініціатива зумовлена тим, що у нас частка електроенергії, яка виробляється АЕС, постійно зростає, і ми за рахунок збільшення видачі електроенергії хочемо компенсувати трохи той можливий дефіцит вугілля, який буде. Тобто, все це робиться для економії, так званої.
Але до питання маневрування треба підходити дуже серйозно, і це робота, яка не робиться за місяць або два. Аби підготуватися до маневрування потужностей, треба час”, — сказав він.
Також нагадаємо, протягом першого півріччя Україна сплатила РФ за ядерне пальне більше 130 млн дол.