Вшанування пам’яті та тематичні виставки: які заходи проведуть у Києві до Дня Гідності та Свободи
Київ • УНН
КИЇВ. 19 листопада. УНН. У Київській міській державній адміністрації затвердили план заходів, які проведуть 21 листопада в День Гідності та Свободи. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу КМДА.
Деталі
21 листопада відбудуться такі заходи:
– молебень на алеї Героїв Небесної Сотні, покладання квітів та хода "Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу" за маршрутом: перехрестя вул. Хрещатик та алеї Героїв Небесної Сотні – Тимчасовий Меморіал Героїв Небесної Сотні;
– презентація вуличної виставки "Мальована історія Майдану" – графічного роману-виставки про Революцію Гідності на Майдані Незалежності (довкола монумента Незалежності);
– вистава "Ми Майдан" в Київському академічному театрі "Колесо";
– імерсивний проект на Майдані Незалежності "Відчуття Майдану" (інсталяція з LED-екранів, на яких транслюватимуть архівні кадри, зняті під час подій Революції Гідності).
Окрім того, із 16 до 31 листопада у Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця" триває фотовиставка "Майдан – фортеця духу".
Із 21 до 30 листопада в читальній залі Державного архіву міста Києва триватиме виставка архівних документів "До Дня Гідності та Свободи".
Протягом листопада у бібліотеках Києва проводитимуть цикл тематичних заходів: тематичні полиці, огляди літератури, тематичні зустрічі.
Також у навчальних закладах Києва відбуватимуться тематичні просвітницькі заходи:
- онлайн-уроки, години пам’яті до Дня Гідності та Свободи;
- національно-патріотичні акції, хвилини мовчання "Пам’ятаємо подвиг Героїв Небесної Сотні" (захід в онлайн-форматі);
- інформаційно-тематичні виставки (в онлайн-форматі);
- екскурсії місцями пам’яті (Майдан Незалежності, алея Героїв Небесної Сотні);
- покладання квітів до меморіальних дошок загиблим учасникам Революції Гідності, Героям Небесної Сотні, учасникам антитерористичної операції, встановлених на фасадах закладів освіти міста.
Нагадаємо
День Гідності і Свободи запровадили 2014 року. Відповідний указ підписав п'ятий президент України Петро Порошенко.
Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протестні акції українців у відповідь на рішення тодішньої влади припинити курсу на євроінтеграцію та скасувати процес підготовки до підписання угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.