У “М.С.Л.” вимагають від РНБО виключити компанію з санкційного списку
Київ • УНН
КИЇВ. 2 червня. УНН. Лотерейний оператор “М.С.Л.” необґрунтовано перебуває під санкціями вже третій рік. Про це під час прес-конференції повідомили його представники, передає кореспондент УНН.
У “М.С.Л.” зазначили, що за цей час Служба безпеки України провела перевірку та спростувала звинувачення на адресу оператора. Однак, РНБО все одно продовжує тримати компанію під санкціями.
“Є закон про санкції і на підставі цього закону є вичерпний перелік підстав, за наявності яких компанія може потрапити до санкційного списку. Основними тезисами є загрози державі, фінансування тероризму. Якщо компанія здійснює такі дії, то безумовно вона має бути в такому списку. Але чи здійснює компанія "М.С.Л.“ такі дії? Відповідь однозначна — ні. „М.С.Л.“ не здійснював і не здійснює жодних дій на загрозу національним інтересам держави.
За ініціативи одного із акціонерів компанії, СБУ було проведено розслідування впродовж двох років і 31 березня 2017 року було закрито кримінальне провадження. Є постанова про закриття кримінального провадження. Згідно з вказаним документом, відсутні підстави, які б створювали загрозу національним інтересам.
З огляду на це, керівництво компанії „М.С.Л.“ звернулося до РНБО з проханням виключити наше підприємство із санкційного списку”, — розповіла партнер юридичної компанії “Jurimex” Марина Слободніченко.
Паралельно компанія оскаржує санкції у суді. Однак, питання застрягло у Вищому адміністративному суді України. Після численних переносів засідань, суд не зміг вирішити ситуацію по суті. Він допустив, що механізм застосування санкцій з боку РНБО варто перевірити у Конституційному суді на предмет законності. ВАСУ направив звернення до Верховного суду України, аби той звернувся із цим питанням до Конституційного суду України.
Наслідки санкцій
Віце-президент “М.С.Л.” Євген Власенко зауважив, що застосування санкцій проти компанії негативно позначилося на всьому лотерейному ринку країни.
“Наслідки моральні, матеріальні. Це дуже складний час. Ми втратили багато дороговартісного обладнання з початку АТО і ситуацією в Криму. Ми втратили ті підрозділи, які знаходилися на тих територіях, тобто був звужений бізнес. Санкції вдарили ще більше. Були дані команди "Ощадбанку“ і "Укрпошті“ не працювати з "М. С.Л." і, відповідно, ми звідти забрали своє обладнання.
Окрім того, ми були вимушені оптимізувати персонал, а це робочі місця, сім’ї. Тобто, негативних чинників багато”, — сказав він.
Він пояснив, що санкції проти лотерейних операторів негативно впливають і на бюджет країни.
“Це повільне знищення всього лотерейного ринку. Загальний оборот по підсумку 2016 року, якщо взяти весь ринок України, то він в 10 раз менший порівняно з 2013 року”, — розповів Є.Власенко.
Вигодонабувачі від запровадження санкцій
За яким принципом лотерейні оператори потрапляли до санкційного списку, представники “М.С.Л.” зрозуміти так і не змогли.
“Відповісти чому "М.С.Л" і "Патріот" потрапили у санкційний список, а "УНЛ" не потрапив, я зможу лише тоді, коли ми зрозуміємо, як туди потрапив "М.С.Л“.
Можливо, тоді буде зрозуміло, як туди не потрапив "УНЛ“. Зараз мені важко відповісти. Просто є підтвердження всіх органів, що "М.С.Л.“ потрапив туди необґрунтовано”, — зазначив Є.Власенко.
Він наголосив, що вимога до РНБО зняти санкції з “М.С.Л.” — це не просто заява, це процес, який проходитиме публічно.
“Компанія ні в якому випадку не буде зупинятися”, — резюмував Є.Власенко.
Нагадаємо, сьогодні на ринку лотерей працюють три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото).
Однак розроблений та представлений проект ліцензійних умов від Мінфіну передбачає ліквідацію двох операторів: “М.С.Л.” і “Патріот”. Ринок хочуть монополізувати під наближену до влади компанію “УНЛ”, яку пов’язують з нардепом від “БПП” О.Третьяковим.
Для цього “М.С.Л.” та “Патріот” віднесли до санкційного списку РНБО. При цьому проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 5-річної давності власника компанії Георгія Ложенка. “М.С.Л.” в 2012 році запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит.
Незважаючи на те, що СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.