Трагедія біля Дебальцевого: у Рябошапки зробили заяву про збір доказів
Київ • УНН
КИЇВ. 18 лютого. УНН. Триває досудове розслідування трагедії біля Дебальцевого у січні-лютому 2015 року. Зокрема, аналізуються телефонні переговори високопосадовців Збройних Сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їх результатами будуть призначені експертизи щодо ідентифікації причетних осіб за голосом, а також комплекс інших слідчих та процесуальних дій, передає УНН із посиланням на повідомлення Офісу Генпрокурора.
"Наразі у кримінальному провадженні продовжується збір доказів та встановлюються всі причетні особи. Зокрема, аналізуються телефонні переговори високопосадовців Збройних Сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їх результатами будуть призначені експертизи щодо ідентифікації причетних осіб за голосом, а також комплекс інших слідчих та процесуальних дій", - йдеться у повідомленні.
За версією слідства, фактором безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку з понесеними втратами українських військових, озброєння і військової техніки під час бойових дій під Дебальцевим, є військова агресія Збройних Сил РФ. Вона полягала у обстрілах окремих районів Донецької області з території країни-агресора та подальшому прямому вторгненню на територію України, а також вчиненні військовими РФ воєнних злочинів, повідомили в Офісі Генпрокурора.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб пояснив "мотивацію" бойовиків під час ранкової атаки на Донбасі
У Рябошапки нагадали, під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 21 січня до 18 лютого 2015 року загинув 141 учасник АТО, 356 поранено, 150 взято в полон та 11 зникли безвісти.
За результатами досудового розслідування, як повідомили у прес-службі, наразі вже повідомлено про підозру високопосадовцям Збройних Сил РФ за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 2 ст. 437 (участь у веденні агресивної війни) КК України. Вони безпосередньо здійснювали керівництво та координацію бойових дій проти сил АТО у цей період:
- командувач 20-ої гвардійської загальновійськової Краснознаменної армії ЗС РФ генерал-майор С. Кузовльов;
- командир 200-ої окремої мотострілецької бригади Берегових військ Північного флоту ВМФ РФ генерал-майор О. Цеков;
- командувач 58-ої загальновійськової армії Південного військового округу ЗС РФ генерал-лейтенант А. Гурульов;
- командувач 41-ої загальновійськової армії Центрального військового округу ЗС РФ генерал-майор О. Завізьон.
"Усіх зазначених військовослужбовців Збройних Сил РФ оголошено в розшук, судом надані дозволи на їх затримання. Максимальна санкція за цими статтями – довічне позбавлення волі", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, до Гааги передали матеріали щодо воєнних злочинів Росії під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве.