Рік роботи Абромавічуса в Укроборонпромі: падіння виробництва, нові борги і масові звільнення
Київ • УНН
КИЇВ. 10 вересня. УНН. За рік роботи Айвараса Абромавічуса, який залишає посаду генерального директора "Укроборонпрому", підприємства, що входять в держконцерн, істотно знизили свої виробничі показники. Про це йдеться в статті "Рік Абромавічуса в "Укроборонпромі": круте піке "нової команди", опублікованій на Defence Express, передає УНН.
Як зазначається, за перше півріччя 2020-го підприємства концерну передали українським і зарубіжним замовникам 443 одиниці нового, модернізованого і відремонтованого озброєння і військової техніки. Цю цифру в концерні подають як безумовне досягнення.
"З цим можна погодитися, якщо не порівнювати ці цифри з результатами "попередників" за перше півріччя 2019-го. А там бачимо передані 1600 одиниць озброєння лише у межах держоборонзамовлення для ЗСУ, Нацгвардії та інших силових структур, без урахування експорту. Тобто рівень реально завершеного виробництва впав більш ніж у чотири рази", - йдеться в статті.
При цьому, часом, для піару команда Абромавічуса вдається до відвертих маніпуляцій. Наприклад, розрекламований Абромавічусом-Найємом контракт на виробництво 45 БТР-4 для ЗСУ виявився профанацією. Для того, щоб його виконати, довелося зірвати іншу угоду і забрати 8 бойових машин, призначених для Нацгвардії.
"Але, навіть не дивлячись на такі невтішні результати, "Укроборонпром "заявив, що отримав за перше півріччя 2020-го 14,4 млрд гривень чистого доходу, що нібито на рівні 2019-го. А грошовий обсяг реалізованої продукції нібито становив 12,8 млрд, що лише на 0,1 млрд менше, ніж у попередній період", - пишуть автори статті. Насправді це - маніпуляції. Адже ці показники включають кошти, отримані за партії озброєнь, відвантажених попередниками Абромавічуса. До них реформатори не мають ніякого стосунку.
Нагадаємо, що Абромавічус прийшов в "Укроборонпром" з обіцянкою президента Зеленському виплатити всі борги із зарплати на підприємствах. Але в підсумку ці борги збільшилися з 434 млн до 481 млн грн. За час його перебування з концерну звільнилося понад 5 тисяч кваліфікованих фахівців. Кількість збиткових підприємств збільшилася з 43 до 90. З кредитами ситуація ще гірша: за неповні пів року команда Абромавічуса згенерувала 700 млн грн нових боргів.