МЗС Німеччини: Берлін готовий до діалогу з Парижем про безпеку Європи
Київ • УНН
КИЇВ. 16 лютого. УНН. Німеччина готова до діалогу з Францією з питання стратегічної безпеки Європи. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас у суботу, 15 лютого, в інтерв’ю DW на полях Мюнхенської конференції з безпеки, передає УНН.
“Ми приймемо запрошення до цього стратегічного діалогу”, — сказав Маас.
Раніше під час конференції у Мюнхені президент Франції Еммануель Макрон знову запропонував обговорити створення французького атомного щита для Європи. Раніше, 7 лютого, Макрон представив нову французьку ядерну доктрину. Французький лідер нагадав, що Париж має менше 300 ядерних боєголовок. Водночас в арсеналі США їх, за оцінками експертів, понад шість тисяч. Це змушує Європу в сфері оборони розраховувати на підтримку Вашингтона, зазначив Макрон. У зв’язку з цим він вважає за доцільне почати “стратегічний діалог” про роль французького ядерного щита для захисту Європи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон закликав посилювати оборонні можливості ЄС: ми не повинні постійно озиратися на США
Проте очільник МЗС ФРН Маас вважає неправильним дистанціюватися від США.
“У майбутньому нам самим доведеться робити більше для нашої безпеки, проте я вважаю помилковим протиставляти Європу і США. Ми перебуваємо в оборонному альянсі — йдеться про НАТО, — і це працює”, — підкреслив він.
Німецький міністр переконаний, що європейці повинні чіткіше визначитися зі своєю роллю в рамках НАТО: “Ми хочемо зміцнити опорні позиції Європи в НАТО. Щоб зробити це, ми спочатку повинні домовитися в рамках Європи. У зв’язку з цим діалог, який запропонував Еммануель Макрон, може стати важливою частиною цього, і саме тому ми приймемо його”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Макрон: Росія продовжить втручання у вибори в країнах ЄС
Стосовно ролі Європи як можливого посередника між Сполученими Штатами і Китаєм, Маас підкреслив, що для ЄС особливо важливо дотримуватися єдиної позиції в питанні торгівлі та безпеки. На його думку, виконувати цю роль слід, зважаючи на спільні цінності, а також з урахуванням інтересів Пекіна і Вашингтона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Туреччини: НАТО необхідно розглянути прийняття до альянсу нових країн-членів