Експерти радять обирати об'єктом для інвестування житло в новобудовах

Експерти радять обирати об'єктом для інвестування житло в новобудовах

Київ  •  УНН

 • 7194 перегляди

КИЇВ. 15 січня. УНН. Житло в нових будинках є кращим об'єктом для інвестування, ніж квартири в старих будинках. Про це йдеться в аналітичній статті спеціалізованого порталу Domik.ua, повідомляє УНН.

В основі привабливості для приватних інвесторів лежить рівень прибутковості нерухомості.

У результаті зниження доларової ціни в 2014-2016 роках прибутковість інвестицій у нерухомість знову зросла до 8-10% річних. Зростання цін протягом року і подорожчання долара в листопаді-грудні минулого року скорегували і цей показник.

Середня вартість однокімнатної квартири в будинках старого житлового фонду сьогодні становить близько 30 000 доларів або 852 000 грн. Здати в оренду таку квартиру, за умови вдалого розташування і наявності косметичного ремонту, можна за 7 000 грн. Окупність інвестиції становитиме трохи більше 10 років, прибутковість - близько 10%, без урахування необхідності ремонту перед здачею в оренду, амортизаційних витрат і податків.

Однокімнатна квартира в новому будинку буде коштувати мінімум 50 000 доларів. На первинному ринку є пропозиції дешевше, але після витрат на ремонт вийде та ж сума або навіть більше. Здати в оренду квартиру в новому будинку можна за 9 000-10 000 грн в місяць. Окупність інвестиції становитиме 12-13 років без урахування податків і амортизаційних витрат. Прибутковість - 8%.

При виборі об'єкта для інвестування потрібно враховувати різні фактори - не лише прибутковість на поточний момент, а й перспективи зміни ціни в тому чи іншому будинку або районі. Наприклад, лише в 2017 році квадратний метр в радянських панельних будинках подешевшав в середньому на 9%. За 10 років, поки інвестиція буде окупатися, квартира може втратити більше половини своєї вартості - за умови відсутності форс-мажорів у вигляді стрімкої девальвації. Тому більш доцільна інвестиція в нові будинки, квартири в яких при сприятливій ситуації поступово ростуть в ціні, а при несприятливій - дешевшають повільніше. Варто звертати увагу і на розташування: райони, які активно розвиваються і мають хорошу інфраструктуру, і через 10 років будуть більш затребувані потенційними орендарями і покупцями.

Нагадаємо, експерти вважають, що житло, а особливо новобудови, є найкращою сферою інвестування та збереження накопичень для населення, особливо в умовах кризи банківської системи.

Однак, при придбанні житла фахівці радять ретельно вивчити історію і репутацію забудовника. Наприклад, найбільший столичний забудовник "Київміськбуд" вже має більш ніж 60-річну історію успішної реалізації проектів. Тим більше, що за словами голови правління - президента холдингу Ігоря Кушніра, вартість нерухомості, яку будує компанія, зафіксована в гривні, і іншого бути не може.

"Ціна у нас зафіксована в гривні і по-іншому не буде. Це і відрізняє "Київміськбуд" - безпосередньо ми не прив'язані до долара, за рахунок чого виграємо у інших будівельних компаній. Так, ми змушені в деяких моментах піднімати ціну, адже через курс долара дорожчають будівельні матеріали. Але якщо останнім часом долар виріс утричі, то будматеріали подорожчали лише на 60%", - зазначив І.Кушнір.