Новообраний канцлер Німеччина Шольц назвав Лукашенка "диктатором"

Новообраний канцлер Німеччина Шольц назвав Лукашенка "диктатором"

Київ  •  УНН

 • 17854 перегляди

КИЇВ. 9 грудня. УНН. Новий канцлер ФРН Олаф Шольц назвав президента Білорусі Олександра Лукашенка "диктатором", котрий не має легітимної підтримки серед населення власної країни. З таким твердженням Шольц виступив на пресконференції у Берліні за підсумками наради з прем'єр-міністрами федеральних земель Німеччини, інформує УНН.

Цитата

"Щодо питання міграції, а зараз вона йде особливо через Білорусь, то ми обговорили цю тему, і це правильно у світлі нинішньої ситуації, - зазначив Шольц. - Цілком ясно, що диктатор у Білорусії, а інакше його назвати не можна, не має легітимності з боку власного населення і спробував за допомогою біженців чинити тиск", - вважає канцлер.

Деталі

За оцінкою Шольца, приплив мігрантів через Білорусь зараз "здебільшого зупинено", оскільки "ЄС і Німеччина чинили дуже багато тиску і дали чіткі вказівки авіакомпаніям, аеропортам, поговоривши з багатьма країнами, звідки вирушали авіарейси до Білорусії".

"І справді видно, що це пішло на спад", - підтвердив він.

Лукашенко - диктатор

Серед політичних лідерів, які називали диктатором Лукашенко були колишня канцлер ФРН Ангела Меркель, президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, держсекретар США Ентоні Блінкен та глава європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан охарактеризував Олександра Лукашенка як "диктатора, який захопив заручників".

"Володимир Путін повинен мати можливість звернутися до Лукашенка, щоб той припинив мерзенну та злочинну ініціативу. Це захоплення заручників. Лукашенко звик до цього. Це він влаштовував захоплення літака, пригнічував населення, вкрав вибори. Це диктатор", - наголосив раніше міністр.

Додамо

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває з літа після того, як Лукашенко заявив, що послабить контроль за потоками нелегальних мігрантів на тлі чергового загострення відносин із західними країнами.

Ситуація загострилася 8 листопада, коли до рубежів Польщі наблизилися близько 3 тис. нелегалів. Йдеться про біженців із країн Близького Сходу та Африки, які прилітають до Білорусі, а потім йдуть у бік Польщі чи країн Прибалтики, намагаючись потрапити до країн Євросоюзу.