Обшуки в "Укрзалізниці": на вивчення вилучених документів потрібна чимала група детективів НАБУ - голова філії охорони здоров'я
Київ • УНН
КИЇВ. 15 червня. УНН. НАБУ 10 червня провело обшуки в лікарнях "Укрзалізниці" і філії "Центр охорони здоров'я", під час якого вилучило 2 500 тисяч історій хвороб пацієнтів. Для того, щоб оперативно прочитати ці матеріали, необхідно задіяти щонайменше трьох детективів бюро. Про це УНН повідомила директор філії "Центр охорони здоров'я" (ЦОЗ) Наталія Белінська.
"У нас вилучили 2,5 тисячі історій хвороб, понад сотню наказів по всіх лікарнях і в самому ЦОЗ 1300 документів. Усі документи необхідно як мінімум прочитати. Навіть якщо будуть працювати три детективи, ми з вами розуміємо, що вивчити ці 1300 документів і 2500 історій хвороб - потрібен час. Тому те, що розслідування швидким не буде - це зрозуміло. Найважливіше, щоб була об'єктивність, а не бажання зробити послугу", - сказала Белінська.
Вона підкреслила, що співробітники філії надавали всіляку допомогу НАБУ під час обшуку, і в цілому вважає, що можна було обійтися без цього, адже всі необхідні документи вони могли надати добровільно.
Також Белінська впевнена, що всі розрахунки філії "ЦОЗ" можна було зробити на звичайному калькуляторі.
"Обшуки проводились за двома епізодами. Перший епізод - це Національна служба здоров'я, яка, ви знаєте, це щоденні звіти в електронній системі Національної служби здоров'я в МОЗ. Тому я думаю, що тут співробітники НАБУ, просто володіючи калькулятором і знаннями математики на рівні 10-го класу, зможуть від грошей, які надійшли, НСЗУ 59 млн відняти доплати медичним працівникам і відняти медикаменти, і у них в залишку вийде 41 тис. грн, які в цілості й схоронності лежать на розрахунковому рахунку ЦОЗ і будуть витрачені так само по "ковідних" процедурах, на ремонти або забезпечення киснем. Ті 8 млн грн, які залишилися після доплат лікарям, були витрачені на антибіотики, гормони, антикоагулянти, кисень і закупівлю засобів індивідуального захисту для лікарів. Тому говорити про розтрати або присвоєння - це взагалі мильна бульбашка.
Інший епізод стосується ПЛР-тестування, коли "Укрзалізниця" як соціально орієнтована компанія, планувала почати тестування своїх співробітників, але на остаточному етапі рішення було заблоковано, закупівлі так і не вдалося здійснити", - розповіла голова ЦОЗ.
Підсумовуючи, вона висловила надію, що цей "кейс" буде хорошою демонстрацією відкритості "Укрзалізниці" перед правоохоронцями.
Доповнення
У січні цього року у Верховній Раді було створено Тимчасову слідчу комісію з оцінки критичного стану "Укрзалізниці" на чолі з народним депутатом від "Слуги народу" Юлією Гришиною. На одному з крайніх засідань члени ТСК настійно рекомендували НАБУ створити спеціальну групу детективів, які будуть займатися виключно корупцією на залізниці. За їхніми даними, наразі така група налічує 7 детективів, які не справляються з поставленими завданнями державної ваги.