"Дуже смішні та незграбні": поблизу української антарктичної станції народилися перші пінгвінята
Київ • УНН
КИЇВ. 9 грудня. УНН. Поблизу української антарктичної станції "Академік Вернадський" народилися перші пінгвінята. Фото поділилися в Національному антарктичному науковому центрі, пише УНН.
Цитата:
"На нашому острові народилися перші пінгвінята. Один - на мисі Марина, поблизу станції, а другий з іншого боку – на мисі Пінгвін Поінт", - повідомили у НАНЦ у Facebook.
Деталі
Цього року пінгвіни досить рано почали гніздуватися біля станції. Перші яйця вони відклали на початку листопада, хоча раніше це відбувалося ближче до середини листопада. Тож відповідно й малята з'явилися раніше, ніж зазвичай. Приміром, торік перші пінгвінята вилупилися 19 грудня – якраз до Дня святого Миколая.
За повідомленням, перший місяць дитинчата залишатимуться в гнізді: там їх будуть гріти, годувати та охороняти батьки. "До речі, як і в ситуації з висиджуванням яєць, пара пінгвінів робить це по черзі. Доки хтось один сидить на гнізді, інший вирушає в океан полювати на криля, а через кілька днів вони змінюються", - вказали полярники.
"Зараз малята дуже смішні та незграбні, й замість звичного нам чорно-білого пір'я вкриті сірим пушком. Десь за місяць вони почнуть линяти й змінювати наряд, а також полишатимуть гнізда та збиратимуться в “ясла”. У цей час обоє батьків зможуть одночасно ходити в океан за крилем і продовжуватимуть годувати дітей. Цікаво, що вони безпомилково знаходять в “яслах” своїх “нащадків” і діляться їжею лише з ними", - розповідають у НАНЦ.
Тільки після закінчення линьки пінгвінята (які на той час вже будуть розміром з батьків) вчитимуться плавати в океані й самостійно добувати собі їжу.
Довідково
Найпоширенішим видом пінгвінів біля станції “Академік Вернадський” є субантарктичний пінгвін або дженту: влітку їх тут може бути до 4 тис. Саме про цей вид і йдеться. Останніми тижнями на острові, де розташована станція, трималося до 3700 пінгвінів дженту.