Білорусь заявила, що скоро назве суму збитків від поставок брудної нафти з РФ
Київ • УНН
КИЇВ. 17 листопада. УНН. Білорусь на початку грудня представить РФ остаточну суму збитків, завданих поставками неякісної нафти. Про це заявив у неділю заступник прем’єр-міністра країни Ігор Ляшенко, пише УНН.
“Закінчується капітальний ремонт на Мозирському НПЗ, тому протягом листопада-грудня ми вже суми виставимо. Конкретні цифри називати не буду, але вони усі обґрунтовані. Ця робота буде завершена на початку грудня і представлена російській стороні”, — зазначив віце-прем’єр, слова якого наводить агентство БелТА.
Ляшенко поінформував, що Білорусії вдалося відновити експортні поставки своєї нафти, які були порушені у зв’язку з прокачуванням неякісної нафти з РФ. “Обсяг поставки нафти, які „Белоруснефть“ мала відправити на експорт, поставлений. Порахуємо ще економічні втрати за рахунок котирувань”, — сказав заступник голови уряду Білорусі.
Ляшенко також повідомив, що Білорусь хотіла б імпортувати з Росії в 2020 році нафти в обсязі до 24 млн тонн. “Наші традиційні баланси — 24 млн тонн нафти на рік. Ми готові забрати їх, якщо російська сторона погодиться”, — зазначив віце-прем’єр білоруського уряду. Ляшенко сказав, що білоруська сторона готова відпрацювати ці питання з російськими колегами. “Ми готові працювати в режимі від 18 млн тонн до 24 млн тонн в залежності від компенсаційних режимів”, — заявив він.
Ляшенко відзначив, що сторонам поки не вдалося знайти компроміс з питання компенсації втрат Білорусі від проведення податкового маневру в нафтовій сфері РФ. “Умови були названі з нашого боку, і вони справедливі”, — заявив заступник прем’єр-міністра Білорусі. Він додав, що Росія не завжди прислухається до пропозицій Білорусі в процесі підготовки дорожніх карт по нафті і газу. “Я бачу за матеріалами, що російська сторона намагається не всі наші пропозиції і домовленості прямо визнати і створює якісь обхідні умови. Ми хочемо, щоб було, як сказали президенти — приймаємо дорожні карти і будуть певні умови”, — зазначив віце-прем’єр.
Як писав УНН, Білорусь шукає заміщення російської нафти, розглядаючи поставки через порти України.