Європейські уряди повинні більш активно протистояти закликам до збільшення фінансової підтримки фермерів, які влаштовують протести. Про це під час пресбрифінгу в офісі Міжнародного валютного фонду заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, передає France24, пише УНН.
Деталі
Вона пояснила, що розуміє настрої фермерів, яким все складніше стає вести бізнес у нинішніх умовах.
Ви бачите, як фермери протестують. На людському рівні я розумію, що вони стикаються з більшими труднощами, і їм непросто виконувати роботу, яку вони виконують
Водночас закликала європейських урядовців до дій, оскільки в майбутньому ситуація може виявитися набагато гіршою.
Але якщо такі настрої триватимуть та заженуть уряди в кут, у якому вони опиняться нездатними робити те, що необхідно для (зміцнення) економіки, тоді можуть настати дні, про які доведеться шкодувати
Доповнення
У виданні додають, що нещодавно відбулася зустріч президента Франції Еммануеля Макрона з очільницею Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, де сторони обговорили "майбутнє європейського сільського господарства"
Під час їхніх перемовин тисячі фермерів з усієї Європи протестували у Брюсселі.
Після саміту Макрон заявив журналістам, що Франції вдалося переконати ЄС "запровадити більш суворі правила" щодо імпорту зернових та птиці, зокрема, з України.
Зазначається, що Георгієва закликала уряди в усьому світі працювати над відновленням фіскальних буферів, виснажених пандемією COVID-19, закриваючи податкові лазівки та оцінюючи якість існуючих державних витрат.
Я розмовляла з багатьма політиками, особливо з міністрами фінансів, і вони визнають важливість фіскальної консолідації
Контекст
Останніми тижнями демонстрації фермерів, які блокують дороги тракторами, відбулися по всій Італії. Хоча протести за своїм масштабом поступаються аналогічним акціям у Франції, Румунії або Польщі.
Основні причини протесті це - зростання цін на пальне, збитки від негоди або хвороб рослин, які ніколи не компенсувалися (або компенсувалися лише частково), конкуренція з боку неєвропейських країн, вимога відмовитися від синтетичних продуктів харчування та продуктів на основі комах.