Білий дім передумав запрошувати Зеленського в Вашингтон після зміни керівництва "Нафтогазу" - Axios
Київ • УНН
КИЇВ. 7 червня. УНН. Білий дім обмірковував можливість запросити Президента України Володимира Зеленського в Вашингтон перед самітом лідерів США і Росії в Женеві, але змінив думку після зміни керівництва “Нафтогазу”. Про це, посилаючись на власні джерела, пише Axios, передає УНН.
Цитата
“Джерело в адміністрації повідомило, що Білий дім розглядав можливість запрошення Зеленського в Вашингтон перед самітом Байдена з Путіним, але відмовився продовжити зустріч після рішення Зеленського змінити керівництво державної енергетичної компанії “Нафтогаз”, — повідомляє Axios.
Деталі
Повідомляється, що цей крок стурбував Вашингтон, так як ставив під сумнів антикорупційні зусилля влади.
У той же час, кажуть джерела, Держдепартамент регулярно взаємодіяв з українськими офіційними представниками з питання газопроводу “Північний потік — 2”.
Перед тим, як передати останній звіт Конгресу, Держдеп повідомив посла України у Вашингтоні та високопоставлених чиновників в Києві, в тому числі главу Офісу президента, про зміст звіту, повідомив Axios представник Білого дому.
“Адміністрація має намір продовжувати консультації з Україною, оскільки ми чинимо тиск на Німеччину з метою усунення ризиків, які „Північний потік — 2“ представляє для України і європейської енергетичної безпеки. Ми також вітаємо пряму взаємодію України з урядом Німеччини з приводу їхньої заклопотаності”, — повідомило джерело Axios.
“Коли президент Байден зустрінеться з президентом Путіним в Женеві, він буде відстоювати суверенітет і територіальну цілісність України, як він це робив в обох своїх попередніх дзвінках президенту Путіну”, — додав він.
Що було раніше
Зеленський заявив в інтерв’ю інформаційному порталу Axios, що Київ був дуже неприємно здивований рішенням США відмовитися від введення санкцій відносно компанії Nord Stream 2 AG, що є оператором проекту газопроводу “Північний потік — 2”.
Зеленський також висловив своє нерозуміння того, що про це рішення американська сторона не попередила Україну заздалегідь. “Я був здивований кілька разів. Крім самого рішення США другим сюрпризом безумовно став той факт, що я дізнався про це з преси”, — сказав він, додавши, що “відносини між стратегічними партнерами повинні бути прямими”.