Генпрокуратура Білорусі вирішила визнати "екстремістським" біло-червоно-білий прапор
Київ • УНН
КИЇВ. 30 січня. УНН. Генпрокуратура Білорусі готує пакет документів для визнання екстремістським біло-червоно-білого прапора, який став символом протестів у країні. Про це державному телеканалу “Білорусь 1” заявила офіційна представниця Генпрокуратури Анжеліка Курчак, пише УНН.
Деталі
Відомство отримало звернення від більш ніж 100 громадян з проханням зарахувати біло-червоно-білий прапор, “який в роки Великої Вітчизняної став символом звірств на білоруській землі”, до екстремістської символіки — і заборонити його публічну демонстрацію. Звернення буде вивчено, йдеться в сюжеті “Білорусь 1”.
“З урахуванням раніше проведеної Генеральною прокуратурою роботи по вдосконаленню законодавства про протидію екстремізму в даний час ми готуємо пакет документів про визнання екстремістськими біло-червоно-білого прапора та іншої символіки”, — заявила телеканалу Курчак.
Доповнення
Зараз біло-червоно-білий прапор в Білорусі відноситься до незареєстрованої символіки. Його не можна використовувати на масових заходах, але в іншому він формально не заборонений.
Після президентських виборів 9 серпня 2020 року в Білорусі почалися протести. Їхні учасники стали масово використовувати біло-червоно-білий прапор, в тому числі вивішуючи його на фасадах і дахах будівель.
Біло-червоно-білі прапори (і навіть одяг в біло-червоно-білих кольорах) почали знімати з фасадів — в тому числі за допомогою пожежних вишок. Людям, які вивішували прапори у вікнах або на балконах, давали штрафи і добу, звинувачуючи в несанкціонованих пікетах. МНС заборонило розміщувати на фасадах і дахах будинків “вироби з горючого текстилю”.
Олександр Лукашенко називав біло-червоно-білий прапор “фашистською символікою”, оскільки він використовувався на окупованих територіях Білорусі під час Великої Вітчизняної війни. Противники цієї точки зору звертають увагу, що нацисти і колабораціоністи використовували національні прапори в багатьох країнах.
Раніше влада Білорусі на фоні протестів вирішила в цьому році “оперативно змінити закони через ситуацію”.