Блокада на Донбасі – це простіше, аніж навести лад із "львівським сміттям" – нардеп

Блокада на Донбасі – це простіше, аніж навести лад із "львівським сміттям" – нардеп

Київ  •  УНН

 • 17126 перегляди

КИЇВ. 16 лютого. УНН. Блокада на Донбасі містить дві складові: політичну та економічну. Із політичної точки зору - це спроба окремих політсил набрати додаткових девідендів та штучно дискредитувати чинну владу. Про це у коментарі УНН повідомив секретар Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони, народний депутат від БПП Іван Вінник.

"На сьогодні маємо дві складові, які треба вивчати: політична та економічна. Політична складова полягає у тому, що окремі політичні сили таким чином намагаються набрати політичних девідендів, розкачати ситуацію в країні, зробити якусь штучну дискредитацію чинної влади, наприклад, через віялові відключення чи знеструмлення окремих регіонів. Еекономічна складова, у свою чергу, полягає у тому, що вже більше півроку у нас діє так звана схема Роттердам +, яка передбачає можливість української теплогенерації закуповувати вугілля з будь-яких джерел з-за кордону тощо. Тобто, де факто, тариф який розрахований по формулі, він включає вугілля імпортних складових. Воно сьогодні є суттєво дорожчим, аніж те яке завозиться з тимчасово неконтрольованих територій. Але у тарифі враховані інші імпортні складові. Тому виникає резонне і логічне питання: чому в зв'язку із блокуванням сьогодні, в Україні на теплогенеруючих станціях не виявилося належної кількості запасів імпортного вугілля", - повідомив він.

Також, за словами І.Вінника, участь "Самопомочі" у блокаді на Донбасі обумовлена виключно питання політичного майбутнього фракції, репутація та рейтинги якої зазнали падіння через історію зі "сміттям".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ю.Тандіт про блокаду на Донбасі: СБУ не сидить на "контрабандних потоках" і виконує задачі у рамках своїх можливостей

"Самопоміч" у цьому русі турбує єдиний мотив – це їхнє політичне майбутнє, яке було суттєво зіпсоване їхньою політичною імпотенцією. Адже вони не можуть самовизначитися в українському політикумі: куди вони ідуть? З ким? Як виконують свою програму? Що взагалі значить назва їх партії "Самопоміч"? А ще, ситуація була додатково підмочена сміттєвим питанням. Адже логічно, що у населення України виникає питання: якщо почесний керівник Садовий, і водночас мер міста Львів, яке сьогодні має надпрофіцитний бюджет, і коштів же вистачає на що завгодно! Як він не може вирішити банальне питання із вивезенням та переробкою сміття вже впродовж стількох років перебування на посаді... То яким чином політсила, яка ним очолюється, може брати на себе відповідальність керувати будь-чим в країні...", - повідомив він.

Так, І.Вінник припустив, у "Самопомочі" розуміють, яких новин сьогодні потребує соціальна спільнота та яка саме інформація наблизить та додасть рейтингів політсилі. Саме тому, простіше взяти участь у блокаді на Донбасі, аніж "навести лад" із сміттям у Львові, повідомив він.

"У нас народ набагато краще реагує на якісь критично погані речі, аніж критично позитивні. Якби Садовий, припустимо, вирішив питання зі сміттям, і потім зробив би собі якийсь прес-реліз, тощо, - то ніхто б із журналістської та соціальної спільноти не почав би поширювати цю новину. А от щось підірвати, заблокувати, розрізати рельсу – це гарно іде сьогодні. Критика і погані новини набагато швидше поширюються, ніж позитивні та гарні. Всі політичні ток-шоу будуються на критиці, народ їх дивитися і всім цікаво на це дивитись. Мені це нагадую байку Крилова: "Наверно моська так сильна, что так лает на словна", - сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: А.Геращенко: можливість силового розблокування МВС поставок вугілля з Донбасу залежить від рішень штабу АТО

Нагадаємо, 15 лютого уряд ухвалив рішення про надзвичайні заходи в енергетиці. Рішення було прийнято на фоні блокади активістами на залізниці поставок вугілля з Донбасу.

В ООН заявивли, що блокада залізниці на Донбасі призведе до фінансових збитків та зростання безробіття. У ЄС заявили про занепокоєння через блокаду на Донбасі.

Прем'єр-міністр В.Гройсман назвав блокаду постачання вугілля взимку злочином.

Як повідомляв УНН, в кінці січня 2017 року учасники програми добровольчих батальйонів на Донбасі почали блокаду залізниці і заблокували 3 ключові гілки перевезення вугілля. У Луганській області перекрито рух по залізниці на лініях “Луганськ-Лисичанськ” і напрямок “Гірське-Золоте”. 2 лютого близько 50 озброєних людей у камуфляжі перекрили рух на залізничному переїзді у Бахмуті.