Вибух у лікарні в Чернівцях: загиблий пацієнт задихнувся
Київ • УНН
КИЇВ. 27 лютого. УНН. Пацієнт, який загинув в результаті вибуху та пожежі в лікарні Чернівців, швидше за все, задихнувся. Про це УНН повідомляє з посиланням на інформацію оприлюднену Чернівецькою міською радою.
Деталі
Як повідомила начальниця управління забезпечення медичного обслуговування в сфері охорони здоров’я міської ради Наталя Калмикова, у відділенні, під час пожежі, перебувало 30 людей. В палаті, під час загорання перебувало 4 людей, двоє з яких не постраждали зовсім. Чоловіку, який помер під час пожежі, було 76 років. Інший постраждалий – 77-річний чоловік, при свідомості, знаходиться в реанімаційному відділенні з 70% опіків тіла.
Цитата
“Чоловік помер не від опіків. Його ліжко не постраждало під час пожежі. Найбільше постраждав саме той чоловік, який зараз в реанімації, а загиблий ще до пожежі був у дуже важкому стані, з дуже поганою сатурацією, тому, скоріш за все він задихнувся”, – зазначила Калмикова.
Також у міській раді повідомили, що з лікарні до інших медзакладів було переведено 6 пацієнтів.
Раніше
27 лютого у першій половині дня в Міській лікарні №1 в Чернівцях в палаті стався вибух. Що саме вибухнуло наразі не відомо. В результаті вибуху виникла пожежа, яку вдалося швидко загасити. Однак одна людина загинула.
Нагадаємо
3 лютого о 23:25 у місті Запоріжжя по Гвардійському бульвару, 142, на території 2-ї інфекційної лікарні на першому поверсі п’ятиповерхової будівлі лікувального корпусу виникла пожежа.
Як уточнила Генпрокурор Ірина Венедіктова, загинули троє пацієнток під апаратами ШВЛ у COVID-відділенні та лікар. Щодо пожежі в реанімації Запорізької обласної інфекційної лікарні розпочато провадження.
Також міністр охорони здоров’я Максим Степанов вилетів у Запоріжжя з метою встановлення обставин пожежі в інфекційній лікарні.
У МОЗ додали, що, за інформацією від керівництва екстреної медичної допомоги, був локальний вибух. Загоряння виникло у реанімації, де одразу загинула лікарка та 3 пацієнти. Далі пожежа розповсюдилася будівлею. Кисень в лікарні був централізований. За попередньою інформацією, балонів не було.
За даними місцевої влади, попередня причина трагедії — витік кисню.
Вже сьогодні, 5 лютого, поліція оголосила підозру працівнику лікарні у порушенні правил безпеки, що спричинило загибель людей у COVID-відділенні реанімації.
У Запорізькій області 5 лютого оголошено Днем жалоби в пам’ять про трьох пацієнтів та лікаря, які трагічно загинули під час пожежі в обласній інфекційній лікарні.
Голова Запорізької ОДА Олександр Старух попросив облраду відсторонити від посади директора “Запорізької обласної інфекційної клінічної лікарні” Володимира Шинкаренка, де сталася смертельна пожежа.
Історичний досвід
Додамо, це не перший інцидент з киснем у лікарнях в Україні.
У листопаді у місті Винники, що під Львовом, стався вибух під час заправки киснем медтехніки у лікарні, де лікуються хворі на коронавірусну інфекцію. Паціентів тоді евакуювували.
А в 2010 році сталася трагедія у Луганську. У реанімаційному відділенні на четвертому поверсі лікарні вибухнув балон з киснем. Тоді від вибуху у лікарні загинуло 16 осіб, серед яких 4 медпрацівники.