На Донеччині затримали інформатора терористів, який намагався створити ДРГ
Київ • УНН
МАРІУПОЛЬ-КИЇВ. 3 грудня. УНН. На Донеччині поліцейські затримали інформатора терористів, який намагався створити диверсійно-розвідувальну групу і здійснити серію терактів. 32-річний житель Дружківки працював у місцевому комунальному підприємстві. Він передавав бойовикам через інтернет дані про дислокацію та переміщенні Збройних Сил України. Про це УНН повідомили в ГУНП у Донецької області.
Крім того, чоловік мав доступ до інформації про розміщення стратегічних об’єктів життєзабезпечення і списку учасників АТО, і готувався до проведення диверсій.
Злочинним планам, які загрожували безпеці цілих міст, завадили правоохоронці — зрадник був затриманий на блокпосту під Маріуполем, куди він прямував по роботі. Поліцейські, які несуть службу на в’їзді в півмільйонне місто, не обійшли увагою службову машину одного з підприємств Донецької області — стандартну перевірку пройшли і водій, і пасажир — економіст, який їхав в робоче відрядження.
Правоохоронці виявили, що пасажир мав зв’язок з особами, причетними до окупації регіону. Більш того — з’ясувалося, що саме ця людина є тим посібником терористів, якого вже відпрацьовували співробітники кримінальної поліції Головного управління, що займаються контррозвідкою. Оперативники вже знали про те, що на півночі області завівся “кріт”, і відстежували зрадника.
Поліцейські встановили, що 32-річний житель Дружківки, який працював в місцевому комунальному підприємстві, з початку 2014 року брав участь в діяльності, спрямованої на порушення територіальної цілісності України. Він зізнався, що підтримував ідеї створення фейкової “республіки”, за наказом свого керівника виходив на антимайдан в Дружківці, голосував на незаконному “референдумі”, а з початку 2015 року став інформатором бойовиків. Чоловік перейшов працювати у комунальне підприємство в Краматорську, і під час поїздок між містами збирав інформацію про дислокацію і переміщення українських військ.
“Я до останнього часу передавав дані про техніку і підрозділи ЗСУ жінці-адміністратору однієї з груп „ДНР“ в соціальній мережі. Записував номера автомобілів в телефоні, а потім пересилав їй з фотографіями подібної техніки, завантаженими з інтернету” — розповів поліцейським затриманий.
Ці дані бойовики використовували у своїй пропаганді. Так, цієї осені чоловік передав координаторам терористів відомості про те, що на залізничному вокзалі Дружківки знаходяться три САУ Збройних Сил України. Відразу після цього один з ватажків бандформувань “ДНР” Басурін повідомив про прибуття ешелону вже з п’ятьма САУ, додавши обов’язковий елемент пропаганди — “з написами USA”. Цитуючи донесення Дружківського комунальника, кожен раз бойовик відзначав, що інформація надана нібито “розвідкою ДНР”.
Відчувши свою “значимість”, адепт “руського миру” пішов далі і запропонував терористам свої послуги в якості члена ДРГ. Чоловік мав доступ до інформації про розташування газорозподільних станцій на території Донецької області і був готовий як передати ці дані терористам, так і особисто виконувати диверсії.
Крім того, інформатор бойовиків, користуючись службовим становищем, в будь-який момент міг передати терористам списки учасників бойових дій в АТО, які зберігалися в комунальному підприємстві в категорії пільговиків.
Але терористи не поспішали приймати новобранця в свої ряди. Координатори бойовиків повідомили, що на території Дружківки диверсійно-розвідувальних груп ще немає, але якщо він пройде в Донецьку відповідну підготовку, то зможе очолити першу з них. Кандидату прислали присягу на вірність “ДНР” і список документів, які необхідно надати. Але вступити в ряди “ДНР” пособник терористів не встиг — його затримала поліція.
Водій підприємства, з яким їхав затриманий, був відпущений і повідомив про ситуацію керівництву, а вже через кілька годин сторінка інформатора терористів в соцмережі, так само як і вся переписка з координаторами “ДНР” була стерта його рідними.
Однак під час документування злочинної діяльності ворожого агента оперативники вилучили комп’ютерну техніку і відновили всі дані. Вони передані для експертизи і будуть долучені до матеріалів кримінального провадження в якості речових доказів.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.256 “Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності” Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.